Öğrenciler için en iyi kredi kartı [inceleme]

Öğrenciler için en iyi kredi kartları-Öğrencilerin finansal ihtiyaçlarını karşılamak için kredi kartına ihtiyaç duymaktadır. Ancak bilindiği gibi kredi kartı başvurusunda kredi kartının onaylanması pek mümkün olmuyor bunun nedenlerinden biri de kredi notu, ve öğrencilerin herhangi bir gelir belgelerinin olmaması, Burs alabiliyorlar ancak burs banka tarafından verildiği için yani bir nevi kredi olarak verildiği için gelir kaynağı olarak kabul edilmez ve gelir belgesi verilmez bursla ilgili olarak.

Üniversite öğrencileri memleket dışında eğitim görmeleri burs alsalar dahi ihtiyaçlarını karşılamaları oldukça zordur. Bu yüzden öğrenciler bursları kadar kredi kartı veren bankaları araştırıyor, Kredi kartı ile hem alışveriş hemde puan kazanıyorlar. Bankalar Üniversiteli öğrencilerine özel kredi kartları yapmış bizde bu yazımızda öğrencilere kredi kartı veren bankaları sizler için derinlemesine inceleyeceğiz

En iyi Öğrenci Kredi Kartı

1. Akbank Neo exi26 kredi kartı

Akbank tarafından verilen kredi kartının ismi neo exi26 kredi kartıdır. neo exi26 ile alışverişler yapabilir, chip-puanlar kazanarak puanları dilediğiniz gibi harcayabilirsiniz. hem öğrenciler hemde kolay kullanım için ideal bir kredi kartıdır. Kredi kartı başvurusunu Akbank Direkt veya en yakın akbank şubesinden başvuruda bulunabilirsiniz.

2. TEB Bank üniversiTEB Bonus kredi kartı

Öncelikle belirtmeliyiz ki TEB Bankası öğrencilere özel bir hizmet vermektedir. ÜniversiTEB Üniversite öğrencileri için oluşturulmuş bir hizmet olup öğrenciler bir çok avantaj sağlayabiliyorlar Bankadan bu hesap türünü açarak hesap işletim ücretinden muaf olacaksınız.  Bonus kredi kartını kullanarak da hem bonus kazanabilirsiniz hemde sinama ve tiyatro biletlerini %50 indirim ile alabilirsiniz.  Öncelikle ÜniversiteTEB bonus card kredi kartını almak istiyorsanız en az 4 yıllık veya yüksek lisans öğrencisi olmanız lazım. Eğer bu şartları taşıyorsanız en yakın TEB bankası şubesine başvuru yaparak kredi kartınızı alabilirsiniz. Kredi kartı başvurusunda herhangi bir kefil istenmemekle beraber başvuru sonrası kredi kartınıza bakılmaktadır. Yani geçmişte bankalarla bir sorun yaşamamış olmanız lazım. Findeks kredi notuna bankalardan veya findeks üzerinden bakabilirsiniz. Kredi kartı başvurusunu TEB Bankası şubelerinden yapabileceğiniz gibi TEBBank internet şubesinden veya 0850 200 0 666 numaralı TEB telefon bankacılığından yapabilirsiniz.

TEB telefon bankacılığından veya internet sitesi üzerinden yaptığınız başvuru sonrasında kredi kartınız onaylanması halinde kartı kurye tarafından gönderilir. Kurye kimlik belgenizi ve Öğrenci belgenizin kimliğinizin fotokopisini alarak gerekli evrakları imzalatarak kartı size teslim eder. Eğer yurtta kalıyorsanız kaldığınız yurdun adresini vermeniz halinde kurye kartı yurda getirecektir.

Kredi kartı aldığınızda adınıza bir hesap açılır ve hesap herhangi bir işletim ücreti alınmaz fakat ikinci bir hesap daha açmanız halinde ikinci ve diğer hesaplarınızdan hesap işletim ücreti alınmaktadır. Bonus kart özelliği ile yaptığınız bütün alışverişlerde bonus kazanabilirsiniz.  Başvuru yaptıktan sonra başvurunuzun hangi aşamada olduğunu, kuryenin nerede olduğunu öğrenmek istiyorsanız TEB internet sitesinden Başvurum nerede özelliği ile kredi kartınızın başvuru durumunu, kuryenin nerede olduğu ile ilgili bütün bilgilere başvuru yapabilirsiniz.

ÜniversiTEB bonus card kredi kartı ile kazandığınız bonuslarla üye iş yerlerinde harcayacağınız gibi TL kontör alabilirsiniz. Yaptığınız alışverişleri 6 aya kadar taksitlendirebilirsiniz. Ortalama kart limiti 300-400 TL arasında olmakla beraber yıllık kart aidatı 6.9 TL‘dir.

3. HSBC Campus Kredi Kartı

HSBC bankası tarafından lisans ve yüksek lisans öğrencilerine verilen kredi kartı, normal kredi kartının bütün avantajlarından yararlanabiliyorsunuz. Nakit avans ihtiyaçlarınız halinde bankamatiklerden nakit avans çekebilir, üye alışverişlerde taksitli alışveriş ve Nakitpuan kazanabilirsiniz. Campus kredi kartına başvurunuzu, internet, mobil,ATM,telefon bankacılığı veya en yakın HSBC bankasında başvuru yapabilir, kredi kartı başvuru sorgulama işlemlerinizi de bu yerlerden yapabilirsiniz.

4. İş Bankası İş’te üniversiteli kredi kartı

İş Bankası tarafından verilen kredi kartında iş bankasının verdiği bütün avantajlardan yararlanabiliyorsunuz. İş Bankasının Maximum kredi kartının sunduğu bütün avantajlardan yararlanabilir, üye işyerlerinde taksitli alışveriş yapabilir, Maxipuan kazanabilirsiniz. Üniversiteler 28 yaş altı olduğunda mezuniyet tarihine kadar hesap işletim ücreti ve kart aidatı alınmamaktadır. İş’te üniversiteli kredi kartı başvurusunu internet veya en yakın İş Bankasından yapabileceğiniz gibi sms ile başvurabilirsiniz. sms ile başvuru yapmak için 4402’ye AİDATSIZÜNİK boşluk TCKN yazıp SMS ileterek başvurabilirsiniz. 18 yaş altı öğrenciler kredi kartı alabilmek için velininde onayı alınması lazım.

5. Yapı Kredi Bankası Play Öğrenci Kredi Kartı

Yapı kredi bankası tarafından verilen kredi kartı, yine Yapı kredi bankasının avantajlarından yararlanarak öğrenciler play kredi kartı ile üye işyerinden taksitli alışveriş yapabilir puanlar kazanabilirsiniz, kazandığınız puanlarla kontör yükleyebilir veya bireysel emeklilik hesabınıza aktarabilirsiniz. Yapı kredi World kredi kartının bütün avantajlarından yararlanacağınız kredi kartını almak için gelir belgenizin olması lazım, Eğer bir gelir belgeniz varsa kefilsiz olarak kredi kartına sahip olabilirsiniz, ancak herhangi bir geliriniz yoksa kredi kartı için kefil istenmektedir. Play kredi kartı başvurusunu internet yakın yapı kredi şubesinden veya  sms ile başvuruda bulunabilirsiniz.Belirli üniversite bölümlerine verilen kredi kartında en fazla limit 1000 tl’dir.  sms ile başvuru yapmak için PLAY yazıp boşluk bırakarak T.C kimlik numaranızı yazarak 4407’ye gönderebilirsiniz.

6. Garanti Bankası Bonus Genç kredi kartı

Garanti Bonus card’in bütün avantajlarını ile kullanabileceğiniz, Kart ücreti olmayan ve fırsatı çok olan kredi kartıdır. Bu kredi kartı ile üye işyerlerinde taksit yaptırabilir nakit ihtiyacınızda nakit çekebilirsiniz, fırsatlar arasında ekstres atlat özelliği ile ekstrenizi 1 ay atlatabilirsiniz

7. Ziraat Bankası Genç Bankkart

Ziraat bankası tarafından verilen Genç Bankkart ile, bütün üniversitelilerin yararlanabileceği kredi kartıdır. KYK bursuna göre verilen kredi kartı KYK bursu devam ettikçe kredi kartını kullanabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*