Girişimcilik Kredisi Veren Bankalar

Girişimcilik Kredisi Veren Bankalar-Bir girişiminiz var ancak girişiminiz için yeterli finans kaynağınız yok, Ayrıca finansman bulmada zorlanıyorsunuz. Devlet KOSGEB kapsamında girişimcilere kredi olanağı sağlayarak girişimlerinizin finansman ihtiyacını karşılayabilirsiniz. İş kurma kredileri bankalar tarafından sağlanmakla beraber projeniz olması dahilinde hibe ve düşük faizle kredi imkanlarına sahip olabilirsiniz.

Girişimcilik kredisi veren bankaların başında devlet bankalarının olduğunu belirtelim, Devlet Bankalarından Halk Bankası,Ziraat Bankası girişimcilik kredisi imkanı sağlamaktadır. Ayırca KOSGEB Destek kredileri ile iş kurmanızda önemli bir finansaman aracı olduğunu belirtip açıklamalarınız, nasıl kredi alabileceğinizi bellirtelim.

Halk Bankası Girişimcilik Kredisi

Devlet Bankası olan Halk Bank Yeni girişimcilere  hayal ettikleri işi kurmaları için Girişimci kredileri alanında hizmet vermektedir. Halk Bankası Yeni mezun üniversite mezunlarına ve mezun olduğu bölümle ilgli iş kurmak isteyenlere “Genç” kredi olarak 50.000 TL’ye kadar kredi imkanı sunabilir. Bazı meslekte uzmanlaşmış sertifikası olup kendi işini kurma isteyen ustalara da aynı 30.00 TL’ye kadar kredi imkanı sunuyor. Ayrıca Üniversite mezunu olup, o alanda uzamanlaşmış, Mucitlere ve teknokentlerde faaliyet gösteren kişilerede Halk Bankası tarafından 75.000 Tl’ye kadar kredi veriliyor.

Halk Bankası Girişimcilik Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır

Halk Bankası tarafından  verilen kredileri yukarı da miktarları ile açıkladık, Genç Girişimci kredisi,Cesur Girişimci kredisi,Usta Girişimi kredisi ve mucit girişimci kredisi adında krediler verilmektedir. Kredi başvurusunda istenilen belgeler şu şekildedir;

 • Girişmci Kredisi Başvuru belgesi
 • Kimlik Fotokopisi (Firma sahibinin ve ortaklarının)
 • Ticaret sicili gazetesi,
 • Vergi Lehvası
 • Temsile yetkili kişilerin noter imza onaylı imza sirküleri
 • Gelir ve Varlık durumu (Özkaynaklar)
 • Öğrenim Belgesi veya sertifakası
 • Çalıştığı iş yerleri ile ilgili belgeler

Yukarıda ki belgeler başvuru yapmanız halinde Girişimcilik kredisi başvurusu işleme alınır. Ayrıca KOSGEB, TÜBİTAK ve TTGV gibi kurumlarda onaylı projeleri olması durumunda 100.000 Tl’ye kadar faizsiz kredi imkanı sunulabilir.

işyeri açma kredisi

KOSGEB Girişimcilik Kredisi

Devlet son yıllarda istihdamı arttırmak için bir çok kurs ve girişimcilere de aynı zaman destek vermektedir. Bu devlet destekli projelerinden KOSGEB ile kendi işletmesini kuran esnaf ve Girişimcilere kedi imkanı sağlanmaktadır. Öncelike Hibe ve Faizsiz KOSGEB kredilerine başvuru yapmanız için şu belgeleri hazırlamanız lazım.

 • İş Planı Projesinin Tamamlanması
 • Kosgeb veri tabanına kayıt olunması lazım
 • Faturaları ve işyerinize ait evrakları sunmanız lazım.

Girişimcilik kredisi adı altında verilen kredilerde, projenizin KOSGEB veya diğer kurumlar tarafından onaylanması halinde 100.000 Tl’ye kadar Faizsiz veya hibeli kredi imkanı sağlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Girişimcilik Kredisi

Ziraat Bankası tarafından verilen girişimcilik ve iş kurma kredileri de bulunmaktadır. Ziraat bankası genellikel tarım ve hayvancılık üzerine krediler vermektedir. Bir çok tarım ve hayvancılık kredisini Ziraat Bankasında alabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Girişimcilik Kredisi

Girişimcilik kredisi veren bankalarda sadece devlet bankaları olmayıp son yıllarda özel teşebbüslü bankalarda bu kervana katılarak kendi işini kurmak isteyen girişimcilere iş kurma kredisi vermektedir. Yapı kredi bankası kendi işini kurmak isteyen ancak yeterli finansmanı olmayan girişimcilere ihtiyaç duydukları kredileri uygun faiz oranları ile vermektedir. Başvuru işin en yakın yapı kredisine başvuru yapabilirsiniz.

Garanti Bankası Girişimcilik Kredisi

Özel Bankaların bu işe el atmasıyla girişimcilerin kredi bulma olanağı da artmış oldu, Devlet bankaları belli ve ciddi onaylı projeler talep ederken özel bankalar daha kolay kredi vermektedir. İşyeri açma kredisi veren bankalar arasında yer alan Garanti Bankası Avrupa Yatırım fonu ile girişimcilere kredi desteği vermektedir.

Akbank Girişimcilik Kredisi

Akbank Girişimcilik kredisi paket ile bir çok avantaj sunmaktadır, iş kurmak isteyen girişimcilere Ticari Artı Para kredisi ve çek karnesi gibi avantajlar sağlamaktadır.

Bu bankaların yanında bir çok özel bankada girişimcilik kredisi vermektedir. bu bankalar arasında Teb, Finansbank, İşbankası gibi bankalarda kredi imkanı sağlamaktadır. Bu bankalar özellikle kendi işini kurmak isteyen kadın girişimcilere destek sağlamaktadır.


yukarıda sıraladığımız bankalardır, Ancak yazımızı bitirmeden Girişimcilerin kredi imkanlarını iyice araştırmalı, KOGEB, TÜBİTAK veya TTGV gibi kurumlara proje sunmaları ve projelerinin onaylanması halinde faizsiz ve hibe krediler alabilirler, Devlet bankaları faizsiz kredi imkanlarında ayırcalık tanınmaktadır, Eğer projeniz tarım veya hayvancılık üzerine ise Ziraat Bankasında çok uygun faizsiz sadece dosya masraflı krediler alabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*