Evden İnternetten 7 Para Kazanma Yolu

Evden İnternetten 7 Para Kazanma Yolu -“Bırak ya internetten da para kazanılır mı” diyeninizi ve diyeni duyduğunuza eminim, yazı bu sözle başlamak istiyor, ve size bu kapsamlı yazımda internetten nasıl para kazanılacağını öğreteceğim, Ben bu yazıyı yazma sebebim bile internetten para kazanmak içindir gerisini siz düşünün, öncelikle birine bahsettiğiniz zaman ilk yazdığım cümleyi kullanır, kazanılırsa bir 1-2 tl kazanılır diye itiraz eder siz ne kadar anlatmaya çalışsanız da, Ancak gelirlerinizi göstermeniz halinde size inanır, ki ben öyle yapıyorum bir rakam bin kelimeden daha etkili oluyor, Ama para nasıl kazanılır diye soranlar var, anlatıyorum ama kaba taslak olarak anlatıyorum, sadece şaşıp kalıyor, bende yapayım diyor tamam yap diyorum. Ancak bizim insanlar çok çalışıp az kazanmasına rağmen internet gibi bir ortamda az çalışıp para kazanmak işine bile gelmiyor, ben hiç emek vermeden para kazanayım diyor.  Ancak siz değerli okuyucu, bu yazıyı okuyorsanız internetten para kazanıldığını ve nasıl kazanıldığını öğrenmek istiyorsanız ilk adımı başarmışsınızdır. Birinci adım adım arzu, istek ilk harekettir. Ve siz bu yazıyı okuyarak ile hareketinizi yapmış oldunuz. İnternetten Para kazanma yollarının hepsini tek tek derinlemesine anlatacağım, takıldığınız bir şey olursa yorum alanında soru sorabilirsiniz. Öncelikle kolay para kazanmak istiyorsanız…

Anket Doldurarak Para Kazanma

Birçok internet şirketi anket doldurarak anketörlere para veriyor, bu anket şirketlerine bir çok yerden ulaşabileceğiniz gibi bazen kendileri de size ulaşıyorlar, ancak kazandırdığı para miktarı oldukça az olduğunu belirtmemiz lazım

Sitelerde gezinerek para kazanma

Evet web sitelerine para kazanarak para kazanabilirsiniz, yapmanız gereken tek şey sitelere girmek yazıları okumak fikirlerinizi yorum olarak para kazanmaktır. İnternette aradığımız her bilgili kolayca buluyoruz! Bunun nedeni nedir sizce? Herkes dünya daha iyi bir yere gelsin diye yazılar yazıyor, haberler yapıyor bilgi veriyor! Evet var ancak bu oran çok düşük diğer bütün siteler ticarethanelerdir, peki para kazanmak istiyorsa neden insanları parayla sitelerini gezdiriyorlar! Çelişki oldu galiba başlıkla… Ancak bunun çok büyük bir strateji olduğunu söylemek lazım özellikle yeni açılan sitelere sadece para harcar, reklam verir vs gibi yöntemlerle ziyaretçilere ben geldim artık ben sizlere yardımcı olacağım diyerek ziyaretçileri haberdar ediyor ve verdiği kaliteli hizmetlerle de ziyaretçileri sürekli sitesini ziyaret etmesini sağlıyor. Hani bazen sosyal medyada bir linke tıklarız ya, Linke tıkladıktan sonra bir site açılıyor, yukarıda üst tarafta da bir sayaca, 5… 4.. 0’a kadar gelir ondan sonra “Geç” butonuna tıklayarak istediğim siteye yönlendiriyor, O linki paylaşan kişi bilinçli olarak paylaşmış ve bu linkten kazanç sağlıyor her tıklama başına… ve siz kullanılmış oldunuz farkında olmadan, size başka siteleri gezdirerek para kazandırdılar. Bu işi yapmak istiyorsanız Google arama motorlarında “link kısaltma siteleri” diye arama yaparak link sitelerinizi bulabilirsiniz.

Birde sitelerde gezerek para nasıl kazanılır onu anlatayım, Bitcoin diye bir şey duydunuz mu? Bitcoin internet para birimi olup hiçbir ülkesi vatanı olmayan serbest bir para birimidir. Bu parayı en çok yasadışı işi yapan kişiler yapıyor, çünkü parayı gönderen, parayı alan kişi hiçbir şekilde tespit edilemiyor, ayrıca bir yatırım aracıdır, internetten bu para satın alınarak yatırım yapan kişiler de bulunmaktadır. Çünkü bu para birimi sürekli yükseliyor, ve Dünyanın en pahalı parasıdır. 1 bitcoin 1.236,01 Tl’dir. Sürekli yükseldiği ve bağımsız bir para olduğu için spekülasyona da maruz kalmadığı için bir çok kişi bunu yatırıma aracı olarak kullanıyor, Ve Dünya’da çok gelişmiş bir kullanım ağına sahiptir, bir çok ülkede de bankamatik açılmıştır, Bitcoin’in ne olduğunu öğrendiğimize göre nasıl para kazanılacağını anlatalım size… İngilizce bir çok site bu bitcoin ile kazanç sistemi oluşturmuş, sitelere üye olarak, üye olduktan sonra o sitenin üye sitelerini ziyaret ediyorsunuz, sürekli siteleri ziyaret ediyor, bazen belli bir zaman limiti konuluyor mesela 60 saniye boyunca o sitede kalıyorsunuz sonra başka siteye giderek yine 60 saniye kalıp diğer siteye geçiyorsunuz, her bir siteyi ziyaret ettiğinizde bitcoin kazanıyorsunuz ama 1 bitcoin üzerinden değil aman ha … gün içinde siteleri dolaşarak 50-100 tl arası bir para kazanabilirsiniz.

Facebook’tan Para Kazanma

Konu derinleştikçe derinleşiyor ve ben bütün para kazanma yöntemlerini anlatacağım sizlere, Yukarıda size link kısaltma ile para kazanabileceğinizi söyledim. Eğer çok takipçiniz varsa veya çok beğenili sayfalarınız varsa, link kısaltma işi ile para kazanabilirsiniz. Güvenli bir link kısaltma sitesi bulun, üye olun bir haber mi paylaşacaksınız link kısaltma sitesine linki yapıştırın çıkan linki sayfanızda, profilinizde paylaşabilirsiniz. Siteler 1000 tıklamaya yaklaşık 5-6 tl vermektedir. Ve o bin tıklama gerçekten çok zor eğer büyük bir sayfanız yoksa, Birde diğer yöntem sitelerle direk iletişim kurarak reklamlarını sayfanızda veya profilinizde paylaşarak yine tıklama oranı ile para alabilirsiniz sitelerden, ancak link kısaltma sitelerine göre daha avantajlı ve karlıdır. Eğer sayfalarınız varsa büyük haber sitelerinde facebook sistemleri iyi para vermektedir.  Bazen tıklamanız için sizi öyle teşvik ederler ki tıklamadan edemezsiniz, ama girdiniz mi siteyi hiçte face de ki gibi görünmüyor, şimdi jeton düştü mü neden bu kadar tıklamak istediğinizi, bu sadece bir örnek böyle bir çalışma ahlaki sayılmaz.

Twitter’dan Para Kazanma

Vay arkadaş Twitter’den de mi para kazanılıyor? Evet arkadaş hem de ne paralar kazanılıyor, çok takipçisi olan kişileri bazen bir kitap ismi verirler, ben bu kitabı okuyorum diye, veya yeni çıkan bir ürün hakkında tweet atıyor, sonra bakıyorsun o kitap nasıl satılmış, ayrıca face’de ki gibi sitelerin reklamlarını, link kısaltma servislerini de kazananlar var. Bir bu Trend Topic diye bir olay var twitter’de nasıl para kazanıldığı duysanız ağızınız açık kalır, bilindiği gibi o liste Türkiye ve Dünya gündeminden oluşuyor, ve en çok konuşulan gündemde ki konular giriyor o listeye, ama düşünseniz bir siteniz var yeni açtınız, bir e-ticaret sitesi veya bir siyasetçisiniz, isminizin duyulmasını istiyorsunuz, TT listesine girmek istiyorsunuz, bu işi yapan kişiler var reklamınıza göre ciddi bir para karşılığında sizi TT listesine çıkarıyorlar hemde doğal yoldan, bunu bir çok hesaptan farklı tweetler attırarak yapıyorlar, genellikel yumurta hesaplarla yapılıyor ancak son zamanda böyle botlara karşı twitter çözüm bulmuş tweet, attırmıyor, takipçi sitelerine twitter ile giriş yaptığınızda sizde bir bot oluyorsunuz, ve dizginleri o siteye vermiş oluyor, o site sizi satıyor, size söylemediğiniz sözleri söylettiriyor… konuya geri dönelim, eğer çok takipçiniz varsa yukarıda dediğim gibi size reklam teklifleri gelir, ancak çok ama çok fazla değilse TT listeleri için Doğal DECK grupları var, bu gruplara girerek para kazanabilirsiniz kolay yoldan…

evde para kazanma yolları

Yazı Yazarak Para Kazanma

Evet face’ye veya misafir yazarak olarak yazdığınız yazılardan aslında para kazanabilirsiniz, Biri bana sitemde yazar olur musun veya siteme gelip yazı, haber yapar mısın diye sorduğunda cevabım “yok” olur, Çünkü yazmaya karar verdiysem kendi sitemi kurar kendi siteme yazar para kazanırım veya yazdığım yazıları satarak para kazanırım. Evde oturarak para kazanırım neden sana kazandırayım.  Eğer yukarıda ki işler size göre değilse bu işi size göre olabilir hemde çok karlı bir iştir, yapmanız gereken sadece evde oturarak yazı yazmak ve karşılığında para kazanmaktır. Evde Para Kazanmanın en kazançlı yollarındandır.  Şuan ben bu yazıyı yazıyorum ve yaklaşık olarak 1000 kelimeden fazla, şimdi ben bu yazıyı burada yayınlamamış olsam ve bunu satışa çıkarmış olsaydım en az talep edeceğim para 10 tl’dir. İnternetten özgün yazılara 100 kelimesine 1 tl veriliyor, en az hemde bazı yazılar var ki onları değer 10 tl’ye kadar çıkabilir kategori kategori ve yazı yazma kurallarına göre yazılmışsa iyi para eder, Ben çok kişiyle karşılıyorum. Özellikle ev hanımları için çok iyi bir gelir kaynağı, Evde boş zamanlarında belli bir konu hakkında 10-15 yazı yazıyorlar, oda illa bir konuda olacak değil, kendi bildikleri ile alakalı yazılar, Yemek tarifleri,  örgü işlemleri, çocuk bakıcılığı ile ilgili makaleler yazarak… Geçenlerde bir arkadaşlar sohbet ediyordum sohbet derken mailden, bayan ev hanımı bir arkadaş, Skype istedi bir şey sormak için, verdim konuştuk bu arada kendisinin yazı yazdığını biliyorum birkaç soru sordum.

-Günlük kaç kelime yazı yazıyorsunuz?

-5000 kelime gün gelir 6000 kelime yazıyorum

-Tek Başınıza mı yazıyorsunuz

-Evet, ancak çok sipariş olduğunda eşim ve kardeşimde geliyor, ailece yazı yazıyor.

Günlük 5000 kelime nedir bilir misiniz? En az  50 tl’dir. Aylık 1500 tl asgari ücret ne kadar 1300 tl, sadece yazı yazarak  para kazanabilir, ek gelir yapabilirsiniz, tabi yazı yazmak için çok araştırmalı, kitap okumalısınız, kelime dar ağacınızı geliştirmeniz lazım, Her sipariş bildiğiniz bir konudan gelmediği için başka sektörleri de araştırmalı bilgi sahibi olunmalı ve yazı yazabilmeniz lazım. Peki yazıları kim alıyor sorusunun cevabı da kolaydır, Site sahipleri, internetin o kadar gelişti ki ziyaretçilerin faydalı bilgiye ulaşması zorlaştı. Bir çok site sahibi bunu sabote ederek kopyala yapıştır işlemleri ile ziyaretçileri kandırmaktadır. Arama motorları buna büyük bir yatırım yapmış ve kopya yazıları sıralamaya almamaktadır. Site sahipleri ise özgün yazı girerek arama motorlarında sıralamaya girerek sitelerine ziyaretçi çekme işlemi yapabilirsiniz, Facebook ve Bazı sitelerin bloglarında yazmaktan kaçının, Facebook’ta yazı yazmak suya yazmak gibidir, birkaç yıl sonra o yazıyı bulmazsanız, blog sitelerine sizin olmayan sitelere yazmanızda sadece o siteleri kalkındırır, sizin sırtınızdan para kazanırlar.

Blog Yazarak Para Kazanma

Yukarı da ki yazımızda bloglara ve faceye yazı yazmayın dedim, eğer yazı yazabiliyorsanız yazıp satın, eğer ben 1 tl’ye yazayım ama o siteler 10 tl neden kazanıyor diyorsanız bir blog açmanız ve kendi bloğunuzda yazmanız en güzeli olacaktır. Ben de bu fikirdeyim yaklaşık 10 yıldır bu sektördeyim ve bugüne kadar hiçbir yazıyı yazıpta başkasına satmamışımdır, yazı yazacaksam o alanda bir site, blog açar yayınlarım, blog siteler vardır. Kişisel ve ticari olmak üzere, buraya kadar anlattığım, İnternetten Para Kazanma Yöntemlerinde de hiç para harcamayarak para kazanma yollarını anlattım ancak bu başlıkta elinizi cebinize atmanız gerekecektir, ücretsiz de yapabilirsiniz tabi…  Öncelikle ücretsiz blog için servisler bulunmaktadır, blogspot, Wordpres, Tumblr gibi ücretsiz blog siteler açarak ve yazı yazarak para kazanabilirsiniz, Birde ücretli bloglar var, bunların uzantısı .com, .net .org gibi ücretli alan adlarıdır, bu blogları açarak yazılar girerek ilerleyen zamanlarda bu zaman en az 6 ay olması lazım bloğunuz büyüdüğünde reklam teklifleri gelecek reklamlar yayınlayacaksınız.  Bu şekilde para kazanabilirsiniz, ilerleyen zamanlarda büyük girişimler yaparak daha çok para kazanabilirsiniz.

Youtube Video Yükleyerek Para Kazanma

Çok eğlenceli bir şey aslında sosyal medyada günde bir kaç video paylaşıyorsunuz veya kendi videolarınızı yapıp sırf birileri beğensin diye karşılıksız videolar yayınlıyorsunuz. Peki Yaptığınız özgün videolarda para kazanmayı hiç düşündünüz mü? Youtube uzun zamandır Yurtdışında para kazanma aktif Ülkemize de geleli bir kaç yıl oldu. Şuan bu alan bir pazar oluşmuş, kişiler videolar çekerek veya özgün videolar yaparak internete yüklemekte bu şekilde izlenme ve reklamlara tıklanma sayılarına göre para kazanmaktadır.  Hatta Türkiye’de bir pazar haline gelmiş durumda artık şirketler youtube kanalı açıp para kazanıyorlar. Detaylı sorularınızı yorum alanında sorun.

Bu yazımı burada sonlandıracağım, aslında bir çok para kazanma yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemleri başka yazılarımda yayınlayacağım, Arzunuz ve hırsınız sağlam olsun. Ve eğer bir işe başladığınızda asla vazgeçmeyin, vazgeçerseniz kazanmazsınız. Vazgeçenler Asla Kazanamaz, Kazananlar Asla Vazgeçmez sözünü kendinize düstur yapın, ve hiçbir zaman vazgeçmeyin, her zaman yeni şeyle keşfedin ve keşfettiklerinizi paylaşın…

Evde Kazanma Yöntemlerinde bu yazımda  birkaç madde de internetten para kazanma yollarını anlattım. Diğer yazlarımda bu yöntemlere devam edeceğim, Eğer yazımı beğendiyseniz bir yorumunuzu eksik etmeyin…

“Paylaşmak Hayatı Kolaylaştırır”

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*