Garanti bankası EFT saatleri 2018

Garanti Bankası EFT Saatleri 2018

Garanti Bankası Türkiye’nin en büyük bankalarından birisi olarak bilinmekte ve bankada bu büyüklüğünün farkında olduğundan dolayı kalite anlayışını ve hizmetini de her geçen gün artırmakta. Bankacılıkta girişimcilik ve yeni fikirler önemlidir. Bu anlamda garanti bankası birçok bankacılık konusunda da üstün çalışma performansı göstererek kendisini yenilemeyi hedeflemiştir. Garanti bankası EFT saatleri 2018 başlıklı makalemizde belirteceğimiz üzere bankanın bu yıl EFT saatleri 09:00-17:15 olarak belirlenmiştir. Bu saat öncesinde yapılan EFT İşlemleri aynı gün hesaba geçebiliyor ancak 17:15 sonrasında verilen talimatların bir sonraki güne kalacağı bilinmelidir. Bu nedenle para transferi yapacakların EFT saatlerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Garanti Bankasında olduğu gibi diğer tüm bankalarda da EFT talimatları herhangi bir nedenden dolayı karşı hesaba geçmeyebilir bu durumda verilmiş olan EFT talimatının da mutlaka kontrol edilmesi gerekiyor. Bu durum nadir görülen bir konudur ancak gerçekleşmesi durumunda bankanın müşteri temsilcileri ile görüşmeniz sorunun çözümünde etkili olacaktır. EFT işleminizi banka şubesinden yapabileceğiniz gibi mobil bankacılık ve internet üzerinden de yapabilirsiniz. Ancak bu işlem esnasında tüm bilgilerin eksiksiz ve doğru olmasına dikkat etmek durumundasınız.  Makalemizin devamında Garanti bankası EFT saatleri, Garanti Bankası EFT’leri ne zaman karşı hesaba geçer ve Garanti Bankası EFT sorgulama konuları hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Garanti Bankası EFT Saatleri Kaça kadardır?

Garanti Bankası EFT saatleri 2018 yılında yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi 17:15’ e kadardır. Yapılacak her türlü EFT işlemi aynı gün içerisinde geçer burada geçen süre 5-10 dakika olmakla birlikte teknik sorunların oluşması nedeniyle 30 dakikaya kadar uzayabilir. Bu saatler içerisinde talimatın verilmemesi durumunda transfer ertesi güne kalacaktır.

Garanti Bankası EFT’leri ne zaman hesaba geçer?

EFT işleminin amacı para transferinin anlık olarak sağlanmasıdır. Ancak yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi saatler içerisinde olması gerekiyor. Paranın hesaba gelmemesi durumunda ise karşı tarafın hesabın doğruluğunu kontrol etmesi gerekiyor.

Garanti Bankası EFT Sorgulama

Garanti Bankası EFT sorgulamasını ister internet bankacılığı üzerinden isterseniz de banka şubesine giderek yapabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*