Banka Dışında Kredi Nereden Bulabilirim?

Nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak için önceden kredi çekmiş ve düzensiz ödemelerde bulunmuş veya farklı sebeplerden dolayı kredi taleplerinize sürekli bankalar tarafından “ret” cevabı alıyor ve farklı bir alternatif arıyorsanız doğru yerdesiniz. Finans uzmanı kişilerce yazılmış bu yazımızdan bilgi edinebilirsiniz. Çıkmaz bir yol gibidir para arayışı her defasında duvar çıkar karşınıza. Günümüzde para bulmanın en kolay yolu tabi ki bankalardan kredi kullanmaktır fakat diğer maddi zorluklarla başa çıkmak adına harcanan para banka ödemelerini veya fatura ödemelerini aksatmakta ve bu da kredi notunu düşürmekte sonrasında kredi çekmeyi zorlaştırmaktadır. Banka Dışında Kredi Nereden Bulabilirim? Diyorsanız size birkaç öneride bulunalım. Umarım faydalı olabiliriz ve nakit ihtiyaçlarınıza katkı sağlayabiliriz. Bu aşamada sizden ricamız, yaşadığınız problemleri yazımızın sonunda yorumlar kısmında paylaşmanız en azından sesinizi duyan birisi çıkabilir veya paylaşımınızdan ders çıkaracak birileri.

Belirtmek isteriz ki, yasal anlamda bankalar dışında nakit kredi veren kurum veya kurumlar bulunmamaktadır.Fakat bazı kamu kuruluşları, büyük ve önemli şirketlerin yardımlaşma vakıfları ve KİT’ler nakit olarak kredi imkanı sunmaktadırlar. Buralardan şansınızı denemeniz mümkün.

Detaylara inecek olursak,  örneğin İLKSAN yani ilkokul öğretmenleri sandığı. Buradan 35 Bin Liraya kadar ihtiyaç kredisi imkanından yararlanabilirsiniz. Bunun içi tabi ki ya bir ana sınıfı öğretmeni yada Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir kurumda görev almalısınız.

Eğer polislik gibi zor ve eli öpülesi bir meslekte görevli iseniz POLSAN ( Polis Yardım Sandığı ) da bir diğer banka dışında kredi veren kurumlardan.

Başka kamu kurumlarında da elbette kredi imkanı sunan bir çok vakıf veya buna benzer sandıklar oluşturulmuştur. Çalıştığınız kurumdan bilgi almanız dahilinde sizde kolaylıkla kredi çekme imkanına kavuşabilirsiniz.  Herhangi bir kamu kurumunda görevli değilseniz banka harici kredi bulma konusunda maalesef çok da şansınız bulunmamakta. Peki ne yapmalı ?

Banka Dışında Kredi İmkanı Çok Zor

Nakit ihtiyaçlarınız için eğer herhangi bir kamu kuruluşunda çalışmıyor iseniz veya çalışıyor ama bağlı olduğunuz kurumda böyle bir imkan bulunmuyorsa, maalesef kredi bulma konusunda bankaların dışında kredi bulma imkanınız yoktur ( yasal anlamda ). Bu aşamadan sonra size tavsiyemiz borç para bulma konusunda öncelikle çevrenize danışarak borç istemeniz gerekirse senet yapılmasını tavsiye etmenizdir. Tabi bu yazımızı okuyorsanız büyük ihtimal ile eş dost akraba dediğimiz döngüden para talebinde bulunmuş ve olumsuz yanıt almışsınız demektir. Ama maalesef ki günümüz koşullarında durum bundan ibaret ve banka dışında kredi bulma şansınız yok.

Şu yazılarımızı okuyarak kendinize farklı para bulma şansları yaratabilirsiniz. Acil nakit para lazım ve para kazanmanın başka yolları yazılarımızı mutlaka okumalısınız.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*