Akbank Direkt Mobil ile Kredi Notu Öğrenme

Kredi notu öğrenme servisi olarak Kredi Kayıt Bürosu ( KKB ) resmi web sitesi harici kanallardan da faydalanabilirsiniz. Artık çoğu bankanın mobil ve internet bankacılığı sistemine entegre olan “kredi notu sorgulama” servisi yanı sıra “ SMS ile kredi notu öğrenme ” servisi de kullanılmaya başlandı. Bu kanallardan da ufak bir bedel karşılığı kredi notunuzu sorgulatabilir ve çıkan sonuca göre de kredi başvurusu yada kredi kartı talebinde bulunabilirsiniz. Bu yazımızda son zamanlarda oldukça ön plana çıkan Akbank Direkt Mobil ile Kredi Notu Öğrenme servisinden bahsedeceğiz.

Akbank Direkt Mobil Nedir ? Nasıl İndirilir ?

Öncelikle Akbank direkt mobil sadece Akbank müşterilerine özel olan, herhangi bir Akbank kredi kartı sahibi olan kişilere özgü bir uygulamadır. Akbank mobil uygulamasına sahip olmak için, telefonunuzun sms bölümüne giderek bir mesaj oluşturmalı ve içeriğine “mobil” yazarak 4425’e göndermelisiniz. Bunun haricinde, kullanmış olduğunuz telefon işletim sisteminin uygulama mağazasından da Akbank direkt uygulamasına erişebilmeniz mümkün. Aşağıda bulunan QR kodu yardımı ile de Akbank direkt mobil uygulamasını cebinize indirmeniz mümkün.

akbank-direk-indirme-qr-kodu

Kredi Notunuz Cebinizde

Akbank direkt mobil ile kredi notu öğrenme artık çok kolay ve zahmetsiz. Sunulacak olan hizmet ile birlikte, tüm bankalarda olan kredi kartı ve kredi limitlerinizi öğrenebilir, unutmuş olduğunuz yada ödeyemediğiniz tüm kredi kartı borç bilgilerini görebilir, gecikmede ki kredi taksitlerinizi okuyabilir ve sonuca göre kredi notunuzu da yükseltmek için harekete geçebilirsiniz.

Şimdilik kredi notunuzu bilmenize ihtiyaç olmayabilir fakat her an acil bir nakit sıkışıklığında kredi talebinde bulunabilirsiniz. Bankalardan “onay” alabileceğinizden emin olmak için, bireysel kredi notunuzu bilmeniz bu açıdan çok önemli.

Akbank direkt mobil ile kredi notu öğrenme servis bedeli 8 TL’dir.

Akbank Direkt ile Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Öncelikle yazımızda da belirttiğimiz gibi Akbank müşterisi olmanız ve uygulamayı indirmeniz gerekmekte. Giriş bilgileriniz ile birlikte uygulama içeriğine eriştiğinizde, menüde bulunan “başvuru ve nakit ihtiyaçları” kısmına tıklayınız. Burada size “KKB Risk Raporu” yazısı belirecek, bu butona tıklayarak anında kolayca kredi risk raporunuza erişebilirsiniz.

Ayrıca, Akbank direkt mobil ile kredi notu öğrenme servisini kullanarak elde ettiğiniz kredi notunuz yüksek ise ( 1500 ve üzeri ) yine uygulama içerisinde bulunan kredi talep formu ile anında kredi kullanmanız da mümkün. Bu sayede beklemeden anında hesabınıza kredi tutarınız aktarılır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*