Kredi Notu Öğrenme Kuveyttürk

KKB ( Kredi Kayıt Bürosu ) tarafından hayata getirilen kredi notu uygulaması ile 30 milyondan fazla kullanıcının finans geçmişine erişmek ve haklarında oluşan risk raporuna ulaşmak mümkün hale geldi. 2012 Eylül ayından itibaren uygulanan bu sistem sayesinde hem kullanıcılar hem de bankalar gibi finans kurumları daha kolay şekilde karşılıklı güven sağladı. Bu sayede kullanıcılar bankalarda işlemlerini daha çabuk gerçekleştirirken, bankalar da risk raporuna göre hem daha güvenli şekilde kredi verirken hem de diğer araştırma masraflarından kurtulmuş oldular. Kredi risk raporu her kullanıcıya özel hazırlanma ve sadece kendisinin ulaşabileceği bilgileri içermektedir. Kredi Notu Öğrenme Kuveyttürk internet bankacılığı ile çeşitli alternatifler arasında yerini aldı. Ulaştığınız KKB Risk raporuna, siz isterseniz 3.şahıslar erişebilir ve harici bir işlem uygulanamaz.

Kredi Notunun Önemi

Çeşitli kanallardan öğrenebileceğiniz kredi notuna, sms, cep bankacılığı, internet bankacılığı ve kredi kayıt bürosu resmi web sitesinden ulaşmanız mümkün. Bu kanallardan olan kredi notu öğrenme Kuveyttürk internet şubesinden alacağınız kredi risk raporu ile bireyler işlerini daha kolay halletme imkanına sahip olmakta. Daha önce de belirtildiği gibi, kişi isterse risk raporunu 3. Şahıs veya kurumlar ile paylaşarak, kendisine güvenilebileceğini ispatlamış olur ve karşı tarafın onayını daha çabuk alır. Kredi notunun önemi bu noktada çok önemli şöyle ki; sadece bankacılık ürünleri ile ilgili düşünmemek gerekir. Örneğin; kredi kartınız var ve düzenli ödemeler yapıyorsunuz, kredi notunuz da yüksek seviyelerde. Beyaz eşya almak istiyorsunuz ama limitiniz pek elverişli değil, bu noktada beyaz eşya mağazasına kredi risk raporunuzu sunabilir ve ödemelerinizi, limitlerinizi, geçmiş finans hareketleriniz de ki güvenilir hamleleri sunabilirsiniz. Bu şekilde size güvenen mağaza, isteklerinizi geri çevirmeyecektir.

Kredi Risk Raporu İçeriği Nedir ?

Kredi risk raporunda geçmiş dönem ödeme alışkanlıklarınız, bankalara olan toplam borçlarınız ve bankalardan kullanabileceğiniz kredi limitleri yer almaktadır. Bunun yanı sıra, kredi risk raporu kesinlikle kara liste ile karıştırılamamalıdır. Raporda yer alan olumsuzluklar tamamen ödeme alışkanlıkları ile ilgili olan ve bankalar olan borç-limit dengesini gösteren kişinin risk tablosudur. Yani, kredi risk raporu ile bankalardan kredi talebinde bukunduğunuzda ve bu raporu paylaştığınız d bankalar sizin ödenmemiş kredilerinizi de ödenmiş kredilerinizi de göreceği için, tamamen bir referans niteliği taşımaktadır.

Kredi notu öğrenme Kuveyttürk internet bankacılığı şubesinden gerçekleştirilebilir. Bu işlem belirli bir ücret karşılığı uygulanmaktadır. ( 8,5 TL güncel işlem ücreti )

Kredi risk raporunuzu almak için Kuveyttürk internet şubesine giriş yapmalı, ardından tüm işlemler adımını takip ederek finansman ( kredilerim ) bölümünden KKB Sorgulama adımına geçmelisiniz. Burada gelen onay metnini okuduktan sonra, ücreti karşılığı Risk Raporunuz sunulacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*