SMS İle Kredi Notu Öğrenme Turkcell

Sadece SMS göndererek anında kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. KKB ( Kredi Kayıt Bürosu ) ve Turkcell iş birliği ile altyapısı hazır hale getirilen bu sistem ile, artık hiçbir işleme gerek kalmadan SMS ile kredi notu öğrenme servisini kullanarak kredi notunuza ulaşmanız mümkün. Çeşitli sektörlerde özellikle bankacılık sektöründe oldukça önem arz eden kişinin kredi notu, artık tek bir sms ile cebinizde. Bu büyük kolaylıktan nasıl yararlanılır ve ücreti nedir ?

Tüketicilerin geçmişte ki ödeme alışkanlıkları ve ellerinde bulunan varlıkların borçlara oranını hesaplayan ve günümüzde emlak da dahil bir çok alanda kişilerden talep edilen kredi notu, sadece bi referans özelliğinden ziyade kişilerin de kendilerini izlemesine ve finansal hayatına yön vermelerini sağlamaktadır. Bu nedenle kredi notu sadece kredi kullanırken değil bize her alanda lazım olacak bir puan sistemidir. Her an karşımıza çıkacak ve sorulacak olan kredi notuna sadece sms ile ulaşmak artık zor değil. SMS ile kredi notu öğrenme Tukcell kredi notu öğrenme servisi ile, Turkcell kullanıcıları için artık çok daha kolay.

Turkcell Kredi Notu Öğrenme Servisi Nasıl Kullanılır ?

Finans sektöründe kişilerin ne kadar güvenilir olduğunu ve risk potansiyellerini ortaya koyan kredi notuna Turkcell kullanıcıları şu işlemleri yaparak ulaşabilirler. Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranız ile birlikte doğum tarihinizde ki yılı, aralarda boşluk olacak şekilde yazarak 1122’ye SMS atmanız yeterli. ( 01234567890 1954 > 1122 )

Göndermiş olduğunuz bilgiler eşliğinde size gönderilecek olan SMS’de, mevcut kredi notunuz ve Türkiye ortalamasında nerede yer aldığınıza dair bilgi size iletilecek. SMS ile kredi notu öğrenme Turkcell  işlem bedeli olarak KDV dahil 9 TL alınmaktadır. Servisten yararlanabilmeniz için cep telefonu numaranızın TC kimlik numarası ile eşleşmesi gerekmekte. Size iletilecek olan SMS ‘de kredi notunuz yer alacak ( 1-1900 değerleri arasında ) ve hangi değerde olduğunuz bildirilecektir.

 

1 Comment Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*