2. El Araç Kredisi Veren Bankalar 2017

2. El Araç Kredisi Veren Bankalar 2017 -Tüketicilerin ihtiyaçları doğrultusundan yapılan kredi ürünlerinden biri de ikinci el taşıt kredisidir. Eğer 2. el araç almak istiyor ve aracınızı kredi ile almak istiyorsanız bankalara başvuru yaparak kredi alabilirsiniz. Araç kredisi alırken çok dikkatli olmalısınız çünkü taşıt kredisi adı altında aldığınız krediniz size ihtiyaç kredisinden daha fazla mala olabilir.

Öncelikle Taşıt kredisi ihtiyaç kredisinden neden daha uygun olduğunu açıklayalım, Aracı rehin verdiğiniz için ve banka size 2. el araç için kasko değerinin en fazla %70 civarında verdiği için kredi az riskli kredi oluyor. Bu demek oluyor ki siz kredinizi ödemeseniz bile aracınız haczedilerek banka alacağını alacağı için az riskli gruplarda yer alıyor. Bu yüzden de faiz oranı çok uygun olmaktadır İhtiyaç kredisine göre…

Ancak bazı bankalar riski daha da indirmek için taşıt kredisinde kasko zorunluluğu istemektedir. Ben 1 sene önce bir araç aldım, bankaya gittim 2. el taşıt kredisi almak istediğimi bildirdim. 2. el olacağı için banka aracıma kasko yapmam gerektiğini ifade etti, bu para 2016 yılında kasko 1200-1300 tl civarında idi. Ayrıca aracıda rehin vermem gerekiyordu. Ancak hesap yaptığımda İhtiyaç kredisi daha uygun olduğunu gördüm, Bende 2. el araç kredisi yerine ihtiyaç kredisi aldım. Sizde alırken mutlaka bunu hesap etmelisiniz.

Bütün bankalar kasko zorunluluğu istememektedir. Bazı bankalar kasko zorunluluğu istememektedir. Böyle olduğunda ihtiyaç kredisi yerine 2. el taşıt kredisi alabilirsiniz.

Akbank 2. El Araç Kredisi

Akbank sıfır ve ikinci el araç kredisi vermektedir. Akbank taşıt kredisini almanız için alacağınız aracın en çok 5 yaşında olması gerekiyor. Akbank’ta araç kasko ve rehin zorunluluğu bulunmuyor. Yani aracınızı kasko yaptırmak ve bankaya rehin vermenize gerek yoktur. Gerekli belgeler arasında, Nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir belgeniz kredi kullanmanız için yeterlidir.

Garanti Bankası 2. El Taşıt Kredisi

Garanti Bankası 2. el taşıt kredisini 48 aya kadar vade ile alabilirsiniz. 2. el taşıtlar 10 yaşına kredi verilebilir. 2. El araçlarda kefil istenmektedir. 50 bin altı kredi kullanımında kasko değerinin %70’ni 50 bin üstü kredi kullanımında ise aracın kasko değerinin %50’si kredi olarak verilebilmektedir.

Garanti bankası 2. el taşıt kredisi alabilmeniz için kefil göstermeniz gerekmektedir ve aracı rehin vermeniz gerekiyor. Garanti bankası 2. el taşıt kredisi başvurusu için şubelere girmeniz gerekmektedir.

Vakıfbank 2. El Taşıt kredisi

Vakıfbank 2. el taşıt kredisi ile 50 bin altı taşıtlarınızın %70 oranında, 50 bin üstü araçlarınız için %50 kredi alabilirsiniz. Vakıfbank yine 48 aya kadar vade imkanı sunmakla beraber geri ödemeyi 3 aylık periyotlar halinde yapabilirsiniz. 2. taşıt kredisi kullanımında vade oranınıza göre en fazla 8 yaşında olması gerekiyor. Vakıfbank taşıt kredisi için kasko gerekiyor, ve araç rehin verilmesi gerekmektedir.  Vakıfbank 2. el taşı kredisi başvurusunu vakıf şubelerinden yapabilirsiniz.

ING  Bank ikinci el taşıt kredisi

ING bank ikinci el taşıt kredisini 48 ay vade ile 8 yaşa kadar araç için taşıt kredisi alabilirsiniz. Vakıfbank taşıt kredisi başvurusunda eşit taksit ve 3 aylık geri ödeme periyotları belirleyebilirsiniz. Aracınızın kaskosunu ING bankta yaptırmanız halinde faiz indirimini kazanabilirsiniz. ayrıntılı bilgi için tıklayınız. ING bank 2. el taşıt kredisi almak için aracınız rehin olarak vermeniz gerekmektedir.

İş Bankası ve yapı kredi bankası aynı şekilde 2. el taşıt kredisi vermektedir. 2. el araç kredisi başvurularında aracınız sizde değilde daha satın almamış olmanız gerekiyor. Yani alacağınız aracın devrini sizin adınıza almadan önce kredi başvurusunda bulunmanız gerektiğini ifade edelim. Bankalar taşıt kredisi verirken yine sizin kredi notunuza bakmakta ve kredi notunuz yeterli ise krediniz verilir. Eğer kredi kredi notu düşükse kefil istenmektedir.

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. Araç Almak için Kredi Notu Kaç Olmalı? - Banka Kredi Notu

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*