Garanti Bankası Sanal Kart Nasıl Alınır?

Garanti Bankası Sanal Kart Nasıl Alınır -Teknoloji devrinde artık tüketiciler daha ucuz, daha kaliteli ve daha hızlı işlem olması nedeniyle alışverişlerini internetten yapmaktadır. Garanti Sanal kart ile tüketiciler güvenli alışveriş yapabiliyorlar. Bilindiği gibi İnternet sitelerinden alışveriş yapmak, e-ticaret sitesi ne kadar güvenli olsa bile bilgisayarınızda bulunan bir virüs aracılığı ile kredi kartı bilgileriniz çalınmakta ve sizin adınıza işlem yapılabilmektedir.

Günümüzde halen bir çok Tüketicinin kredi kartı bilgileri çalınmış ve gizli internette yasadışı şekilde satılmakta veya tüketicilerin haberi olmadan internetten alışveriş yapılmaktadır. Bankalar bu güvenlik sorununu aşmak için sanal kart devreye sokmuştur. Sanal kart limitini siz belirliyorsunuz, ve istediğiniz anda limitini yükseltebilir veya sıfırlayabilir. Sanal kart gerçek olmadığı için istediğini zaman kapatabilirsiniz yeni bir kart oluşturabilirsiniz. Sanal kart için bankalar kart aidatı kullanmamaktadır.

Bu yazımızda Garanti Bankası sanal karttan bahsetmek istiyorum. Aslında sanal kartı bütün bankalarda oluşturabilirsiniz fakat bankalar sanal kredi kartı oluşturmanız için gerçek bir kartınızın olması gerekiyor, Fakat Garanti bankasında bu durum böyle işlemiyor.

Aslında Garanti Sanal kart ile sadece güvenli alışveriş için değil, kredi kartınızın olmaması halinde yine sanal kart oluşturabilirsiniz.

Garanti bankasını 3 farklı sanal kartı bulunmaktadır.

  1. Garanti sanal kart
  2. Bonus sanal kart
  3. Shop &miles sanal kart

Garanti sanal kart diğer bankların aksine bir kredi kartınızın olması gerekmiyor. Garanti bankasında hesabınızın olması durumunda Garanti sanal kartı oluşturabilirsiniz. Garanti bankası internet şubesi veya cep şubeye giriş yapın İşlem listesi>Kart işlemleri>Sanal Kartlarım menüsüne tıklayınız. Eğer Bonus kredi kartınız veya Shop & Miles kredi kartınız varsa bu kredi kartınıza bağlı olarak bir sanal kart oluşturabilirsiniz. Yani bir nevi paravan kredi kartı, paravan ama gerçek, bu sanal kredi kartlarınız ile taksitli alışveriş yapabilir, limitlerini ana kartınızın limitini geçmeyecek şekilde belirleyebilirsiniz.

Ancak Garanti Sanal Kart oluşturmanız için bir kredi kartınızın olması gerekmiyor. Hesabınızdan para aktarıyorsunuz ve alışveriş işlemlerini kredi kartı ile yapar gibi yapabilirsiniz, burada limit belirleme sizin hesabınızdan karta attığınız tutardır. Alışverişinizi tamamladıktan sonra kartınızda kalan limitinizi tekrardan hesabınıza aktarabilirsiniz. Garanti Sanal kart ile taksit yapmayacağınızı bildirmek isteriz. Sadece işlemlerinizi gerçekleştirmek için geçici olarak açtığını bir karttır.

Fakat kredi kartınıza bağlı olarak sanal kredi kartı belirlemeniz halinde taksitli alışveriş yapabilir, ödemeyi ana kredi kartınızla birlikte yapabilirsiniz. Garanti sanal kart iptali için İnternet şubesinden veya 444 0 333 numaralı telefon bankacılığından kart iptalinizi sağlayabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*