Anasayfa » Kredi Notu » Kredi çekmek için Kredi notu Ne Kadar Olmalıdır?

Kredi çekmek için Kredi notu Ne Kadar Olmalıdır?

Kredi notu, kişinin yaptığı harcamalar ve giderler doğrultusunda bankalarda oluşturduğu profildir. Nasıl ki bir kişinin profili ve referansları ne denli iyi olursa o kişiye olan güven de o denli artacaktır. Bu yüzden bankalar kredi verirken değerlendirdiği ilk basamaklardan biri kredi notudur.

Bu adımı başarılı bir şekilde geçen bir kişi o bankadan kredi çekmeye hak kazanarak gereken tutarda ödemesini sorunsuz bir şekilde almaktadır. Kredi notunuz banka üzerindeki her türlü işlemlerinize göre şekillenmektedir.

HABERİN DEVAMI

Farklı bir algoritma yapısına sahip olup yaptığınız harcama tutarları, borçlarınızı ödediğiniz günler, hesaba gelen giden tutarlar ve işlemler kredi notu verisi oluştururken göz önüne alınan en önemli etkenlerdendir. Kredi notu puanları en düşüğü 0 iken en yüksek kredi notu puanı 1900 dür.

Finansal merkezlerden nakit para akışı sağlayarak bu parayı belirli taksitler ışığında uzun vadede ödemek isteyen diğer bir deyişle kredi çekmek isteyen bir kişinin kredi notunun minimum 900 olması gerekmektedir. 900 puanın altında kalan kişiler değerlendirmeye alınmadan yapılan başvurular direkt olarak iptal edilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Başvurum Neden Reddedildi? Nasıl Kredi Kartı Alabilirim? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında Can Kesik

Can Kesik
Yatırım ve Bankacılık alanında uzmanım, Yüksek lisansımı İşletme alanında yaptım. Vatandaşların kredi notu yükseltmesini yardımcı olmakla beraber yatırımla ilgili bilgilerimi paylaşıyorum

Bir yorum

  1. Kredi notu gerçekten çok önemli olmuş artık bütün finansal hareketleri kredi notuna göre yapılıyor

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

KKB Risk Raporu Nedir? KKB Risk Raporu Nasıl Alınır?

Kredi Kayıt Bürosu tarafından kullanılan ve sadece bankaların erişebildiği finansal verilere 2012 senesinde getirilen yenilik ...