Kredi çekmek için Kredi notu Ne Kadar Olmalıdır?

Kredi notu, kişinin yaptığı harcamalar ve giderler doğrultusunda bankalarda oluşturduğu profildir. Nasıl ki bir kişinin profili ve referansları ne denli iyi olursa o kişiye olan güven de o denli artacaktır. Bu yüzden bankalar kredi verirken değerlendirdiği ilk basamaklardan biri kredi notudur.

Bu adımı başarılı bir şekilde geçen bir kişi o bankadan kredi çekmeye hak kazanarak gereken tutarda ödemesini sorunsuz bir şekilde almaktadır. Kredi notunuz banka üzerindeki her türlü işlemlerinize göre şekillenmektedir.

Farklı bir algoritma yapısına sahip olup yaptığınız harcama tutarları, borçlarınızı ödediğiniz günler, hesaba gelen giden tutarlar ve işlemler kredi notu verisi oluştururken göz önüne alınan en önemli etkenlerdendir. Kredi notu puanları en düşüğü 0 iken en yüksek kredi notu puanı 1900 dür.

Finansal merkezlerden nakit para akışı sağlayarak bu parayı belirli taksitler ışığında uzun vadede ödemek isteyen diğer bir deyişle kredi çekmek isteyen bir kişinin kredi notunun minimum 900 olması gerekmektedir. 900 puanın altında kalan kişiler değerlendirmeye alınmadan yapılan başvurular direkt olarak iptal edilmektedir.

1 Comment Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*