Garanti Bankası 72 Ay Borç Yapılandırma Başladı

27 Eylül 2016 borç bakiyesi esas alınmak sureti ile Garanti Bankası 72 ay borç yapılandırma işlemine bugün başladı. Garanti Bankası, günlerdir merak edilen ve ne zaman uygulamaya geçileceği konusunda muammaya dönüşen 72 ay yapılandırma hizmetine başlamış durumda. Henüz temerrüte yani yasal takibe düşmemiş kredi ve kredi kartı borçlarınız için yapılandırma yapabilirsiniz. Özellikle kredi kartı borçlarının asgari ödemesini yaparak en azından sicilinin düzgün kalmasını isteyen vatandaşlar Garanti Bankasında bulunan borçları için uygun faiz oranları ve 24-36-48-60-72 ay vade seçenekleri ile yapılandırma talep edebilirler.

Özellikle 2016 senedinde yaşanan bazı olumsuz gelişmeler neticesinde ekonomik yönden zayıf duruma düşen ülkemizde en çok da kredi kartı borcu olanlar zor duruma kaldı. Zaten asgari ödemesini yaparak zor atlatılan borçlar bu ekonomik koşullar nedeni ile iyice sıkıntıya girmiş durumda iken devlet tarafından getirilen yasa ile borçlular umutlandı. Çoğu banka henüz tüzüklerini oluşturamamışken, Ziraat Bankası ardından Vakıfbank, Halkbank ve en son olarak Garanti Bankası 72 ay borç yapılandırma kapsamında çalışmalarına aktif şekilde başlamış oldu.

Daha önce kullanmış olduğunuz krediler ve takibe düşmemiş kredi kartlarınız için yapılandırma talep edebilirsiniz. Garanti Bankası 72 ay borç yapılandırma akdi faiz oranı %1,99 olarak açıklanmıştır. Bu faiz oranı ile kredi kartı borçlarınızı çeşitli vade seçenekleri eşliğinde yapılandırmanız mümkün. Örneğin, 20.000 TL kredi kartı borcunuzun 36 ay yapılandırma işlemini talep etmeniz durumunda aylık 850 TL ödemeler ve toplam geri ödeme 30.000 TL olarak hesaplanmaktadır.

İlk başta faiz oranın çok yüksek gözükmesi yapılandırmanın çok da işe yaramayacağı kanısını uyandırsa da, taksit seçeneklerini 72 ay yapmanız durumunda taksitler oldukça düşecek ve en azından rahatlık sağlanacaktır.

Garanti Bankası borç yapılandırma işlemini bizzat kendiniz şubeden gerçekleştirmeniz gerekmekte. Ve mutlaka yanınızda cep telefonunuz olmalı. Sistem, kredi kartınızın borçları için olumlu yanıt verirse, banka müşteri temsilcisinin yanında size bir sms şifresi gelecek, şifreyi temsilciniz ile paylaştığınızda sözleşmeniz aktif hale gelecektir. Kredi kartı borç yapılandırma işleminden sonra 14 gün cayma hakkınız da bulunmaktadır. Ayrıca, kredi kartlarınız kullanıma kapatılmayacak ve harcamalara limitleri dahlilinde açık olacaktır. Borç yapılandırma talebinden 1 iş günü sonrası ödemeleriniz ekstrelerinize yansıtılacaktır. Ödeme taksitleri her ay ki ekstrenin asgari ödeme tutarına eklenecektir.

Takipte olan kredi ve kredi kartı borçlarınız için ne yazık ki bu işlemler gerçekleşmeyecektir. Bankanın ilgili departmanından takibe düşmüş borçlarınız için yapılandırma ayrıca talep edebilirsiniz. Her müşteri yapılandırma işleminden sadece 1 defaya mahsus yararlanabilecektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*