Kart Borcundan Dolayı Kredi Çekememek

Nakit yerine dünyanın en çok tercih ettiği ödeme yöntemlerinden olan kredi kartı ne yazık ki bilinçsiz şekilde kullanıldığında veya mecburi kullanım durumlarında daha sonra ödenmemesi insanları borç batağına sürüklemektedir. Genellikle ilk kez kredi katı başvurusu onaylanıp kredi kartı sahibi olanlar, kredi kartını bir daha ödenmeyecek bir para kaynağı olarak görmeleri sonucu maalesef daha sonrasın da borçların ödenmeyecek seviyelere geldiğini görürler. Bu durumda “kredi kartı borcumu nasıl ödeyebilirim”, “acil para lazım” gibi sorulu sonuçlar ortaya çıkmaktadır.

Bir müddet sonra kredi kartının borcunu kapatmak için “kredi çekme” talebinde bulunan kişiler ise bir kredi notlarında ki düşüş nedeniyle bankalardan olumsuz yanıt alırlar. Kredi taleplerinde bankalarca ilk olarak değerlendirilen kredi notu puanı, kredi kartı borcunun ödenmemesi yada defalarca sadece asgari ödemesinin yapıldığı zamanlarda ne yazık ki olumsuz olarak etkilenir. Bu durumda bankalar ilk izlenimde size maalesef kredi vermeme onucuna varırlar.

Kredi kartını ilk defa kullanan ve böyle bir durumla karşılaşma tehlikesi bulunan kişilerin bir an önce kredi notları daha fazla düşmeden kredi talebinde bulunarak borçlarını kapatmaları ve krdi kartlarından kurtulmaları önerimizdir. Diğer bir yöntem ise, kredi kartı borçlarının çoğalması ve ödenmeyecek hale gelmesi durumunda, bankadan yapılandırma talebinde bulunmanızdır. Kredi kartı borcu yüzünden kredi çekemiyorsanız diğer bir önerimizde, yakın çevrenizden borç bularak kredi kartı borcunuzu kapatmanız ve sonrasında kredi talebinde bulunmanızdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*