72 Ay Yapılandırma Ziraat Bankası

Takibe girmemiş kredi veya kredi kartı borçlarınız için 72 ay yapılandırma Ziraat Bankası şubelerinde uygun faizlerle sunulmuştur. Durgunlaşan Türkiye ekonomisini kalkındırmak için mevcut borçlar ile ilgili düzenleme getiren yasa ile artık bankalardan 48 vadeli ihtiyaç kredisi çekmek de mümkün.

Daha önce 36 vadeli bir tüketici kredisi kullanmış iseniz Ziraat Bankasının sunmuş olduğu %1,44 faiz oranlı 48 ay vadeli kredisi ile, kullanmış olduğunuz krediyi tekrar yapılandırabilirsiniz. Böyle bir borç yapılandırmasına giderken mutlaka ödeme gücünüzü göz ardı etmeyin. Zorluk yaşayacağınız bir taksitlendirme durumu çıkıyor ise uzak durmanızda fayda var. 48 ay vade ile kredi çekerek hemen diğer kredinizi kapatmanız ve rahat bir nefes almanız önerilir.

Ziraat Bankasına ait bir kredi kartınız var ve 72 ay yapılandırma fırsatından yararlanmak için, takibe girmemiş bu borcunuzu da yapılandırma imkanına sahipsiniz. Tekrar hatırlatalım, bu yapılandırma takibe girmemiş yasal işlemlerden geçmemiş borçlar içindir. 72 ay yapılandırma Ziraat Bankası şubelerinden yapılabilmektedir.

Kredi kartı borçlarınızı 72 ay yapılandırmak için banka Ziraat Bankası şubelerine giderek talepte bulunmanız şart. Bu yapılandırma için son bir süre belirtilmemiştir. 72 ay yapılandırma yasanın ek maddesinde yer almakta olup, her tüketici için 1 defaya mahsus kullandırılacaktır. Yapacağınız kredi kartı veya kredi borçları için yapılandırmada esas alınacak borçlar, yasanın çıktığı anda önceki işlemlere ait borçlardır. Yasanın çıktığı tarihten sonra ki borçlar için geçerli bir yapılandırma söz konusu olmayacaktır.

Ayrıca ihtiyaç kredisi çekerek de mevcut borçlarınızı kapatabilir ve taksitlendirebilirsiniz. Böylelikle daha az faizlerle borçlarınızı taksitlendirme imkanına sahip olursunuz. Banka şubesine giderek ihtiyaç kredisi kullanmak istediğinizi beyan etmeli ve kredi kartı borçlarını kapatmak gibi bir düşüncenizden bahsetmemeniz gerekli. Kredi veya kredi kartı borç kapatması için genelde bankalar olumlu yanıt vermezler. Krediniz onaylandığı takdirde 10 Bin Lira için 48 aylık vadelerde aylık ödemeleriniz 308 lira olacak ve rahat bir nefes almanız mümkün olacaktır.

1 Comment Posted

  1. Halk bankası, gecikmede olsun ya da olmasın 48 Aya kadar ihtiyaç kredisi faiz oranı=1,28 49-72 arası=1,35 kredi kartları için=1,75 uygulamaya 17/10/2016 pazartesi başlıyorlar. maalesef takipteki, icradaki borçları kapsamıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*