Freelance Çalışana Kredi

Freelance yani bilgisayar başında serbest çalışan kişiler son yıllarda oldukça artmış ve bankalar tarafından fark edilmiştir. Bu kişiler bilgisayar üzerinden makale yazarak, web site editörlüğü yaparak veya benzeri faaliyetlerde bulunarak para kazanma yolunu seçmişlerdir. Peki, kazançları asgari maaşın üstüne bile çıkan bu kişilere bankalar nasıl kredi verir? Freelance Çalışana Kredi veren bankalar, gelirini belgeleyemeyenlere özel kredi paketleri sunmuşlardır. Böylece gelirini ispatlayamayan kişilerde kredi çekebilirler.

Sigortanız olmadan çalışıyor, para kazanıyor fakat maaş bordrosu edinemiyorsanız bunun için bankaya başvuru yaparak gelir belgesiz kredi çekme talebinde bulunabilirsiniz. Freelance Çalışana Kredi veren bankalar tarafından oluşturulmuş gelirini belgeleyemeyen kredi paketleri mevcut olup başvurunuz değerlendirilerek sonuca ulaştırılır.

Bilgisayar başında makale yazarak para kazanmak dışında günümüzde artık teknolojinin oldukça gelişmesi ile ev hanımları da evde yaptıkları pasta gibi ürünleri web sitesi açarak hatta instegram gibi sayfalarda paylaşarak satış yapmakta, para kazanmaktadır. Durum böyle iken bankaların bu olanlara kayıtsız kalması anlamsız olacaktır. Bu nedenle bazı bankalar gelirini gösteremeyen bu gibi kişilere bir çözüm üretme yoluna gitmişler ve kredi talep eden bu kişilere kredi verme aşamasına girmişlerdir. Henüz her bankada uygulanmayan bu kredi türünde, banka freelance çalışan kişiden önceki dönemlere ait fatura ödemelerini ve varsa kredi kartı ekstre dökümlerini istemektedir. Ödeme alışkanlıkları yerinde olan ve güvenilir olan freelance çalışanlarına özel bankalar inceleme sonucu kredilerine olumlu yanıt vereceklerdir.

Freelance Çalışana Kredi veren bankalar, limitlerini maalesef şu an için düşük tutmuşlardır. 5 Bin Liraya kadar olan kredi taleplerinizi bankalara bildirdiğiniz ve yaptığınız işi tanımladığınız da başvurunuz incelemeye alınır ve ödeme alışkanlıkları olumlu olan kişilere olumlu dönüş sağlanır. Gelirini belgeleyemeyen kredi çekmek isteyen kişilerden banka önce ki fatura ve ödeme makbuzlarını isteyecektir. Bu nedenle bu kişiler mutlaka fatura ödemelerine dikkat etmelilerdir. Yakında tüm bankalarda uygulanacak olan bu imkan için şimdiden önlem almakta fayda var.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*