Peşinatsız Nasıl Ev Alırım?

Bir çoğumuzun hayalidir ev sahibi olmak. Fakat hayat şartları zor ve herkes peşinat tamamlama konusunda şanslı olamayabiliyor. Bu durumda konut kredisi kullanmak da oldukça zor hal alıyor. Oysa, peşinatsız konut kredisi kullanarak kredi çekme imkanı bulunsa, kira öder gibi bir ev sahibi olsanız. Bu mümkün peki ama nasıl? Peşinatsız Nasıl Ev Alırım? Yasal anlamda konut kredisi çekerken konut değerinin %20 olan kısmını peşin olarak tamamlamanız gerekmekte. Örenğin 200 Bin Lira değerinde ki bir konut için en az 40 Bin Lira nakitiniz olmalı. Elinizde bu para mevcut değilse, yapmanız gereken yollardan bir tanesi de bu kısmı başka bir bankadan ihtiyaç kredisi çekerek karşılamak olabilir. Bu alternatif dışında bazı bankalar peşinatsız olarak ev kredisi de vermekte, bu bankaları ve yazımızı biraz daha detaylandıralım.

İhtiyaç kredisi çekmeden önce eğer bir arabanız varsa satmak daha doğru olacaktır. Önemli olan kira ödemekten kurtulup 10 yıl sonra en azından artık aylık giderinizin olmayacağı bir gelecekse, arabanızı satmak yatırım açısından doğru karar olacaktır. Eğer arabanızı satmak istemiyorsanız, bankalardan ikinci bir kredi için ipotekli konut kredisi de kullanabilirsiniz. Arabanızı veya varsa diğer gayrimenkulünüzü ipotek karşılığı göstererek konut kredisi için gereken peşinatı tamamlayabilirsiniz. Başka bir eviniz var ise bazı bankalar ihtiyaç kredisi adımını da gerçekleştirmeden ipotek karşılığı alacağınız evin tamamına kredi kullandırabilmektedir. Peşinatsız Nasıl Ev Alırım? sorusuna cevaplar bir tanesi olan bu formül için ayrıca bir ev sahibi olmalı ve peşinatsız konut kredisi veren bankalardan destek almalısınız. Bu sayede evin değeri kadar kredi kullanabilirsiniz. İhtiyaç kredisi çekerek peşinatı tamamlamanız ödemelerde zorluklar yaşatacağı için eğer varsa en mantıklı seçenek diğer evi ipotek ettirmenizdir.

İpotekli Konut Kredisi Avantajları Nelerdir?

Ev alırken yararlanacağınız ipotek karşılığı konut kredisinde, peşinat için fazladan bir kredi kullanmanıza gerek kalmaz ve bu sayede sadece bir bankaya borçlanarak ödeme kolaylığı sağlarsınız. Bu nedenle çekeceğiniz kredi de hem faz zoranları açısından hem de kredi geri ödemelerinde daha az sıkıntı çekersiniz. İpotekli konut kredisi ile çekeceğiniz konut kredisi  Peşinatsız Nasıl Ev Alırım? Sorusuna cevap niteliği taşımaktadır. Ayrıca banka harici size peşinatsız kredi kullandırma imkanı sağlayacağını söyleyen kişi ve kurumlardan uzak durmanızda fayda var.

Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

  • Akbank
  • Garanti Bankası
  • QNB Finansbank
  • Denizbank
  • Yapı Kredi Bankası

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*