Ziraat Mobil uygulaması Nasıl Kullanılır? Avantajları Nelerdir?

Ziraat bankası tarafından müşterilerinin akıllı telefonlarından Ziraat mobil uygulaması ile bir çok avantaj sunmak ve kolaylık sunmak için tasarlanmış mobil bankacılık şubesidir.

Teknolojinin hayatımıza getirdiği kolaylıklardan biride şüphesiz akıllı telefonlardır. Akıllı telefonların çıkması ile bankalarda atağa geçmiş mobil bankacılık hizmetini sunmuştur. Devlet bankalarından olan Türkiye’nin en büyük bankalarından biri olan Ziraat bankası müşterilerine Ziraat mobil uygulaması ile bütün bankacılık işlemlerini yapmalarına olanak sağlamaktadır. Öncelikle Ziraat mobil uygulamasını Android ve iOS işletim sistemine sahip telefonlarınıza indirebilirsiniz.

Ziraat mobil uygulamasını indirdikten sonra sade kırmızı ve beyaz renklerle tasarlanmış uygulamada, Ziraat bankası hesabınıza Müşteri no ve parolanızla giriş yapabilirsiniz. Eğer şifreniz yoksa Ziraat internet bankacılığı şifre alma yazımızdan şifrenizi alabileceğiniz gibi uygulamayı indirdikten sonra uygulamadan Başvurular>İnternet bankacılığı- online başvuru alanına tıklayarak yeni bir şifre belirleyebilirsiniz.  Şifrenizi belirleyebilrmeniz için öncelikle T.C Kimlik numaranızı, Cep telefonunuzu ve güvenlik kodunu girerek devam butonuna tıklayınız.  Gerekli kimlik doğrulaması ve istenilen bilgileri girmeniz halinde yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz.  Ziraat mobil şifre alma işlemini bu şekilde alabilirsiniz.

Öncelikle Ziraat mobil uygulamasından en yakın Ziraat şubesini bulabilir, Finansal veriler, Hesaplama araçları, İletişim merkezi, Şifre alma, kampanyalar ve Ziraat Randevu alma işlemini şifresiz bir şekilde yapabilirsiniz. En üst tarafta bulunan Mobil bankacılık tıklamanız halinde, müşteri numaranızı ve şifrenizi girdikten sonra sms doğrulaması ile de mobil bankacılığa giriş yapabilirsiniz. Ziraat mobile giriş yaptıktan sonra menülerden Güvenlik ayarlarından Pin kodu belirleyebilir ve ziraat onay kısmını etkileştirebilirsiniz. Pin kodunu aktif ettiğinizde  artık mobil uygulamaya müşteri numaranızı girmenize gerek kalmadan direk telefonunuzdan pin kodu ile Ziraat mobile giriş yapabilir ve bütün bankacılık işlemlerini ziraat mobil ile yapabilirsiniz.

Ana menüde yer alan Ziraat onay ise internet bankacılığına giriş için kullanılan bir güvenlik tedbiridir. Bilindiği gibi internet bankacılığına giriş için sms doğrulaması yapmanız gerekmektedir. Ancak Ziraat onayı güvenlik ayarlarından pin kodunu aktif ettiğinizde aktif olur ve internet bankacılığına yani bilgisayarınızdan girişlerde Ziraat mobil>Ziraat onay tıklayarak ve pin kodunuzu girerek internet bankacılığını girişi onaylayabilirsiniz. Ziraat onay ile girişi 30 saniye içerisinde giriş yapmanız gerekmektedir. Bilgisayarınızdan internet bankacılığına giriş yaptığınızdan, uygulamadan bildirim gelerek girişi onaylamanız gerekmektedir. Eğer bildirim gelmese dahi ziraat onaydan siz girip onaylama yapabilirsiniz. Ziraat onayı yani pin kodunu aktif ettiğinizde internet bankacılığı üzerinden yaptığınız EFT ve havale işlemlerini yine ziraat onay kısmından onaylayabilir ve sms gönderilmediği için sms ücreti sizden tahsil etmeyeceği için işlem ücreti de ucuzlayacaktır. EFT işlemlerinizi EFT saatleri içerisinden yapmanız gerekmektedir.

Ziraat mobil hesaplama araçlarında, kredi hesaplama ve mevduat hesaplama işlemlerini yapabilirsiniz ve bu işlemleri yapmak için giriş yapmanız gerek yoktur.  Kampanyalar bölümünde Ziraat bankası güncel kampanyaları takip edebilirsiniz.

2 Comments Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*