Kredi notu Sürekli Sorgulama Kredi Notunu Düşürür mü?

Kredi notu sorgulama işlemleri bankalar ve findeks aracılığı ile yapılmaktadır? Peki kredi notunu çok sorgulama sürekli sorgulama kredi notunu düşürür mü? Bu yazımızda kredi notu öğrenme ile ilgili yanlış bilinen sorulara cevap vereceğiz. Aklınıza takılan tüm soruları sayfanın sonunda yorum olarak bize gönderebilir, kısa sürece cevap alabilirsiniz.

Kredi notu Sürekli Sorgulama Kredi Notunu Düşürür mü?

Öncelikle kredi notu fazlaca sorgulama yani aylık olarak sorgulama kredi notunu hiç bir şekilde düşürmez, Çünkü kredi notu sorgulama işlemleri ile kredi notu hesaplama ile arasında hiç bir bağ yoktur. Bunun aksine bankalar ve findeks böyle bir girişim oluşturmuş ki kişiler kredi notu sorgulama yapsın ve bu girişimlerde para kazansın. Ancak Türkiye’de en çok satan fısıltı gazetesi ile bir kişi bu bilgiyi yanlış anlamakta kredi notumu 13-14 defa sorgulamadım ondan kredi notum düştü, sorguladığıma pişmanım gibi ifadeler kullanmaktadırlar. Geçenlerde bir arkadaşımla telefonla görüşürken kredi notunun düşük olduğunu ve kredi çekemediğini söyledi, Nedenini söyledim yani yasal takibemi düştün, borçlarını mı ödemedin, hayır dedi kredi notunu 13-14 defa sorguladım ondan dolayı düştü dedi.

Kredi notu birgünde yükselmeyeceğini sitemizde defalarca belirttik, Kredi notu yükseltme kategorisinde ki yazılarımıza bakabilirsiniz.  Hiç bir şekilde kredi notunu fazla sorgulamayın ifadesini kullanmamışız tam aksine aylık olarak risk raporunuzu alarak kredi notunuzu öğrenin, nasıl bir ilerleme yaptığınızı raporda detaylı olarak bakın diyoruz.

Biz kredi notunuz düşükse bunun günlük sorgulama değilde aylık olarak sorgulama yapmanızı tavsiye ederiz. Günlük olarak kredi notu sorgulaması yapmanız size hiç bir şey kazandırmaz, siz bir gün içerisinde kredi notunuz yükseltemezsiniz. bu yüzden aylık raporlar almanızda fayda vardır bu bütçenizi küçültmeyecektir. Günlük olarak sorgularsam kredi notum düşür mi peki? Hayır kardeşim kredi notunu sorguladığın için kredi notun düşmez…

Kredi notu ile ilgili bütün sorularınızı bize sorabilir, sorularına uzmanlarımız tarafından ücretsiz bir şekilde cevap verilecektir.

10 Comments Posted

  1. Merhabalar ben bireysel olarak 3yıl önce kanuni takibe düşmüştüm ama 4 yıldır ticaretle uğraşıyorum ticari olarak hiçbir sorunum görünmüyor ama findex kredi notum sıfır ticari kart veya kredi kullana bilir miyim?

  2. Mrb lar benim kredi notum şu anda 1009 kredi kredi kartı avans hesap hemen red geliyor başvuruların çokluğundan sanırım hiç bir gecikmem yok ödemelerimde ve bu başvurular ne kadar süre zarfında silinir

  3. Merhaba ben konut kredsi cekmek istiyorum ama 1056 puanım var maaşım 1800 tl daha önceden bireysel kredi başvurularım vardı hep red geldi bunlar bana bir engel teşkil edermi şimdidin teşekkürler

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*