Ziraat Bankası’nda 2 TL’ye Kredi Notu Sorgulama

Findeks aracılığı yapılan kredi notu sorgulama işlemlerinin yanında bu hizmeti çalıştığınız bankalar üzerinden de yapabilirsiniz.  Ziraat Bankası müşterilerine çok uygun bir şekilde kredi notu sorgulama imkanı vermektedir. Findeks üzerinden yapılan sorgulama işlemi için daha fazla ücret almaktadır. Ziraat Bankası sorgulama işlemini Findeks üzerinden yapmakta ancak Findeks ile özel anlaşması sonucu kredi notu sorgulama işlemini daha uygun bir şekilde yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası kredi notu sorgulama işlemini İnternet bankacılığı üzerinden yapabilirsiniz. Ancak bir çok müşteri nasıl sorgulama yapacağı bilmemekte sitelerde de detaylı bir bilgi bulunmamaktadır. Biz sorgulamayı bir ziyaretçimizle beraber yaptık. Daha doğrusu ve biz tarif ettik kendisi yaptı, bir iki ay önce ziyaretçimiz  findeks üzerinden sorgulama yapmıştı, 8,75 TL ile bir ücretle, daha uygun ve daha ucuz olması için Ziraat Bankasını tavsiye ettik. Ziyaretçimiz bize mail ile ulaşmış ve kredi notunun 1200 olduğunu nasıl yükselteceğini sormuştu, Kredi notu 1200 idi. Bizde gerekli işlemleri sitemizden kredi notu nasıl yükseltilir kategorisine bakarak yapmasını istedik.  Bizde genel raporu inceledik.

Ziyaretçimiz sadece sitemizde ki önerileri takip ederek 1-2 ay içerisinde kredi notunu 1664 puna çıkarmıştır. Şimdi bütün bankalar müşterimize istediği her hizmeti güle oynaya vermeye hazırlardır.

Öncelikle ziyaretçimizin geçen raporunda kredi limiti çok şişmiş bunu %30’un altına indirmesini, ve bunu kredi kartı borcunu ödemesini ve avans hesapları borçlarını ödemesini söylemiştik. Bu teknikerleri sitemizde ayrıntılı olarak bulabilirsiniz.  Yukarı da gördüğünüz rapor ziyaretçimiz tarafından gönderildi.

Ziraat Bankası Kredi notu sorgulama

Ziraat Bankası İnternet bankacılığına giriş yaparak başvurular bölümünden Risk sorgulama  hemen sorgula butonuna tıklayarak Kredi notu sorgulaması yapabilirsiniz.ziraat bankası kredi notu sorgulama

Resimde görüldüğü gibi Risk Sorgulama alanında Kredi notu sorgulama işlemine girebilirsiniz. Bir sonraki pencere ise şu şekildedir.

Gördüğünüz gibi Banka sizden kredi notu sorgulama işlemi işçin sadece 2 tl istemektedir. Diğer bankalardan da daha uygun olan kredi notu sorgulama ücreti ile aynı zaman da aynı gün içerisinde sorgulamanız halide herhangi bir ücret alınmayacaktır. Kredi notu bir gün içersinde güncellenmediği için aynı gün içerisinde bir kaç defa almanız sieze herhangi bir artısı olmayacaktır.

Kredi Kayıt bürosu (KKB) aracılığı yani findeks üzerinden yapılan sorgulama için iki seçenek sunuyor, Özet ve detay rapor olarak alabilirsiniz. Burada özet veya detay rapor almanız ücreti hiç bir şekilde etkilemeyecektir. Sizin hesabınızdan kesilecek toplam ücret 2 tl olacaktır. Fakat sorgulamayı farklı günlerde yapmanız halinde bu ücret sizden tekrar kesilecektir.

Ziraat Bankası Risk raporu sadece İnternet Bankacılığı üzerinden alınacak olup, Başvurular>Risk Raporu yolunu takip ederek raporunuzu alabilirsiniz.

kredi notu ziraat bankası

Kredi notunuz düşükse, Kredi notu raporunda neden düşük olduğuna bir bakın, ve gerekli önlemleri hemen alın. Diğer ay tekrardan bir kredi notu raporu alın ve notunuzun yükselip yükselmediğine bakın, büyük ihtimal yükselecektir, işlemleri doğru bir şekilde yaptıysanız. ancak istediğiniz kadar değilse tekrardan risk raporunu inceleyin ve eksik yaptığınız işlemlere bakın yeni rapora göre stratejilerini değiştirin ve diğer ay tekrar alın, kredi notunuz istediğiniz seviyeye gelene kadar sürekli olarak güncelleyin, eksik ödemelerinizi çok dikkatli inceleyin.

Ziraat bankasında ayrıca Findeks araçlarının bir çoğunu kullanabilirsiniz. Bu araçlardan biri de çek sorgulama işlemidir. Çek sorgulama işlemi ile çekin risk raporuna bakabilir, çekin karşıksız mı sağlam mı olduğunu görebilirsiniz.

Sorgulama işleminde sonra hesabınızdan ücret hemen kesilmez,  gün içerisinde aldığınız hizmetin bedeli hesabınızdan kesilecektir. Yaşadığını herhangi bir sonra olursa  444 00 00 – 0850 220 00 00 numaralardan müşteri hizmetleri arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

3 Comments Posted

  1. Öyle bir seçenek yok. Başvurulara giriyorsun sadece kart başvuru çıkıyor. Risk adına hiç bir şey yok. Detaylı aramada dahi yok

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*