Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Kolay Şifre Alma

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Kolay Şifre Alma-Türkiye’nin en büyük bankası olan (2014 aktif büyüklüklerine göre en büyük bankadır.) ve Devlet bankası olan Ziraat Bankası işlemlerini kolay bir şekilde İnternet şubesi üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz, Teknolojinin gelişmesi ile bankalar bu duruma ayak uydurmakta ve Ar-Ge faaliyetlerini arttırarak hem kendilerinin iş yoğunluğunun azalması hemde müşterilerinin hızlı işlem yapmaları amacıyla İnternet Bankacılığı ve Mobil bankacılık sistemleri geliştirilmiştir. Üst düzel güvenliklerle ve saldırılara karşı en üst düzeyde güvenlikli İnternet ve Mobil Bankacılık sistemleri hizmet vermektedir.

Ziraat bankası müşterileri, İnternet bankacılığı aracılığı ile çok hızlı bir şekilde işlemlerini güvenli şekilde gerçekleştirmelerine olanak sağlamaktadır. Zamandan tasarruf ve işlemler ücretlerinde kolaylık sağlayan İnternet bankacılığında bir kaç saniye de para gönderebilir, veya yatırım yapabilirsiniz.  Gelişmiş özellikle donatılmış İnternet Bankacılığında yapacağınız bütün işlem kayıt altına alınmakta geriye dönük raporları bir kaç tıklama ile alabilirsiniz. Örneği birine para göndermeniz gerekiyor ve bu kişiye aileden ve dostunuz aylık olarak sürekli para göndermekte siniz. Bu işlemi İnternet bankacılığı üzerinden yaparsanız ve o kişiyi kayıt etmeniz halide her ay sürekli olarak İBAN veya hesap numarasını girmenize gerek yoktur. Ayrıca diğer bütün işlemleri kolaylıkla ve çok hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

Ziraat bankası İnternet Bankacılığına geçtiği ilk zamanlarda şifre verme işlemlerini sadece şubelerden vermektedir. Başvuru yapan her müşteriye sözleşme imzalatarak geçici bir şifre veriyor daha sonra müşteri İnternet Bankacılığına giriş sonrasında kendi şifresini belirliyordu. İşleri kolaylaştırmak için bile zorlaştırıyorlardı… Neyse ki artık yeni şifre alımlarında böyle bir işlem yapmadan İnternet sitesi üzerinden şifre başvurusu yapılabilir. Şifre almak istiyorsanız Ziraat Bankası resmi web sitesine giriniz ve sağ üst köşede yer alan online başvuru’ya tıklayarak yeni açılan sekmeden başvuru işlemlerinizi yapabilirsiniz

Online başvuruda istenilen bilgileri girdikten sonra şifre almanız için Ziraat bankakart veya kredi kartınızın yanında olması lazım, şifrenizi ancak  Ziraat Banka Kart veya kredi kartı ile alabilirsiniz.

ziraat internet bankacılığıBaşka hiç bir şekilde yeni şifre almanız olanaksızdır. Ayrıca belirtmeliyiz ki online başvuru işlemlerinde sadece ilk defa şifre alanlar kullanabilir, Diğer yani şifresini unutan müşteriler bu işlemi kullanamaz, bunun yerine şifremi unuttum diyerek yeni şifre alabilirler. Başvuru esnasında sizden istenilen bilgileri doğru girmeniz gerekmektedir. Mesela T.C kimlik numarasını yazdıktan sonra telefon numaranızı Ziraat Bankasında kayıtlı olan numarayı girmeniz lazım, başka numara vermeniz halinde sistem hata verecektir. Eğer telefon numaranızı değiştirdiyseniz Ziraat şubesine giderek güncellemeniz gerekmektedir. Bu şekilde yeni şifre alabilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığından Yapılan İşlemler

Ziraat Bankası İnternet şubesine giriş yaptıktan sonra ilk öncelikle karşınıza toplam varlıklarınız, Müşteri temsilciniz ve özet bilgileriniz karşınıza çıkmaktadır. Öncelikle Müşteri Temsilciniz çalıştığınız bankada ki gerçek temsilcinizdir. Temsilcinin resmi ve iletişim bilgileri yer almaktadır. İletişim bilgilerinde Adı Soyadı, Telefon, Cep telefonu ve mail adresi de bulunmaktadır. herhangi bir sorun esnasında direk müşteri temsilcinizi arayabilirsiniz.

Öncelikle Ziraat Bankası İntertnet Şubesinde her türlü bankacılık işlemlerinizi bir kaç adımda hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Bu şekilde zamandan ve mekandan tasarruf edebilirsiniz. Başlıca yapabileceğiniz işlemler şu şekildedir.

 • Hesap Detaylarını Görme analiz etme
 • Hesap Açma Kapatma (Bütün hesaplar, Vadeli,Altın döviz hesapları vs.)
 • Dekont alma veya maile gönderme
 • Kredi notu Sorgulama
 • EFT
 • Havale
 • SWIFT
 • Kredi kartı işlemleri
 • Yatırım işlemleri
 • Ödemeler
 • Krediler
 • Başvurular

İşlemlerini çok hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Ziraat bankasında ki hesaplarınızın detaylarını görme, hesap hareketlerine bakma, İstediğiniz Türde hesap açıp kapatma işlemi, İşlemlerinizle alakalı dekontları görüntüleme veya mail adresine gönderme, KKB kredi notu sorgulama işlemini de internet üzerinden yapabilirsiniz.  EFT ve Havale işlemlerinizi çok hızlı bir şekilde yapmanızın yanında çok uygun bir şekilde yapabilme olanağına sahip olmaktasınız. Kredi kartınızla ilgili bütün işlemleri yine İnternet Bankacılığı üzerinden yapabilirsiniz. Kredi Kartı hesap ekstresi, borç görüntüleme, borç ödeme gibi işlemleri yapabilirsiniz.

Yatırım işlemleri ile yatırımlarınızı online çok hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Ziraat Yatırım hesabınızla ilişkili olan banka hesabınızdan yatırım hesabınıza para aktarabilir, veya yatırım hesabınızdan vadesiz-vadeli hesabınıza nakit virman yapabilirsiniz. Ziraat Yatırım uygulamasına İnternet Bankacılığı üzerinden şifresiz olarak giriş yaparak yatırımlarınızı değerlendirebilir, yeni emiler alabilir veya hisse senetlerinizi satabilirsiniz. Yatırım hesabına bağlanmanız için öncelikle Ziraat şubelerinden yatırım hesabı açtırmanız lazım, hesap açtırmamanız halinde bu işlemi hiç bir şekilde yapamazsınız. Ancak yatırım olarak bankaların ve yatırım şirketlerinin fonlarını internet şubesinden herhangi bir yetki gerekmeden yatırım yapabilir, yatırımlarınızı bozabilirsiniz.

Aynı zamanda döviz, Altın gibi hesaplar açarak çok hızlı bir şekilde alım ve satım yapabilirsiniz. Ödemeler bölümünden de bütün ödeme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Ziraat İntertner Bankacılığı işlemleri

İntertnet Bankacılığına giriş yaptıktan sonra üst köşeden İşlem yap menüsüne tıklamanız halinde yukarıdaki yukarıda menü karşınıza çıkacaktır. Gördüğünüz gibi bütün işlemleri hiç bir sıkıntı yapmadan bir tık ile yapabilirsiniz, eğitim ödemelerinizi, bağışlarınızı, SGK ödemelerinizi vs aklınıza gelen bütün ödemeleri buradan yapabilirsiniz.

internet bankacılığı kredilerZiraat Bankası İnternet şubesinden kedi başvurularınızı da yapabilirsiniz. Krediler ve Avans bölümünde Bireysel kredi taksit ödemesi yapabilir, Toki kredi taksit ödemesi yapabilir, maaş avansı geri ödemesini (Maaşlı müşterilere özel olarak verilen avans hesabıdır.) Mevduat avansı geri ödeme ve mevduat avansı borç kapatma işlemlerini yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası İntertnet şubesinden, Kredi, Kredi kartı OGS, Telefon bankacılığı ve mobil imza başvurularını yapabilirsiniz. Bankacılık işlemlerinizi 7/24 olarak yapabileceğiniz gibi EFT saatleri 08.30-17.00 arasında yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Güvenliği

Ziraat Bankası müşterilerine verdiği hizmetlerin güvenliklerden sorumludur. Güvenliği en üst düzeyde yapmaktadır. Bir Bankanın birde müşterilerin güvenlik tedbirlerini almaları lazım Ziraat bankası güvenliği en üst düzeyde yapmaktadır. Müşterilerin de yapacağı güvenlik önlemleri vardır. Kurumsal yani ticari müşterilerine OTP cihazı vererek güvenliği en üst düzeyde tutmaktadır. Ticari işletmelerin intertnet şubesini kullanmaları için OTP cihazını almaları gerekmektedir. İnternet Bankacılığına her girişte bu cihazın ürettiği şifre ile giriş yapılabilir. Bireysel müşteriler içinse hem sms hemde istediklerinde mobil onay işlemi konulabilir. Örneğin sizin İnternet şubesine giriş işlemi için şifreyi girmenizle beraber, mobil uygulamadan Ziraat onay işlemine tıklayarak onay işleminizi 30 saniye içerisinde yapabilirsiniz. Bu işlemi ayrıca EFT &Havale işlemlerinde de kullanabilirsiniz.

Mobil uygulamaya girmek içinde özel bir uygulama şifresi oluşturabilir, bu şekilde şifreleriniz bir olmamakla beraber güvenliğinizi en iyi şekilde yapmış olursunuz. Güvenliğiniz için şifrenizi hiç kimseyi vermeyin banka çalışanları dahil..

Ziraat İnternet Şubesi İle E-Devlet Giriş Yapmak

Devlet Bankası olması münasebetiyle gerek devlet uygulamalarını gerekse Ar-Ge çalışmaları ile müşterilerine en iyi hizmeti vermeyi amaçlıyor. Bu amaçlar doğrultusunda Türkiye’nin bütün resmi işlemlerin yapıldığı e-devlet sitesinde Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı ile giriş yapabilirsiniz. (Hangi siteler e-devlet giriş yapılabilir.)  E-devlet giriş kısmında intertnet bankacılığı sekmesine tıkladıktan sonra Ziraat bankası logosuna tıklayın ve açılan pencereden Ziraat bankası İnternet Bankacılığına giriş yapınız.

Önemli uyarılarda bulunalım, Ziraat bankası İnternet bankacılığı sadece ziraat bankası resmi sitesi üzerinden giriş yapın, Dolandırıcılar benzer siteler yaparak sizin şifreleri ele geçirmeye çalışabilir, bu yüzden ziraat bankası resmi sitesi üzerinden giriş yapın, ssl yani url satırında ki yeşil alana dikkat edin…

1 Comment Posted

8 Trackbacks & Pingbacks

 1. Mayıs 2016 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi - Banka Kredi Notu
 2. Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama - Banka Kredi Notu
 3. Ziraat Mobil uygulaması Nasıl Kullanılır? Avantajları Nelerdir? - Banka Kredi Notu
 4. Haziran 2016 Evde Bakım Maaşı Yatan iller - Banka Kredi Notu
 5. Çek Sorgulama nasıl yapılır - Banka Kredi Notu
 6. Temmuz 2016 Evde Bakım Maaşı Yatan İller - Banka Kredi Notu
 7. Ağustos 2016 Evde Bakım Maaşı Yatan iller - Banka Kredi Notu
 8. Ziraat Bankası Borsa Yatırım Hesabı Açmak - Banka Kredi Notu

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*