Ziraat Bankası Vadeli Hesap Açma

Ziraat Bankası Vadeli Hesap Açma-Vadeli hesaplar müşteri tarafından sıkça tercih edilen ve paranın değer kazanması için tercih edilebilecek hesap çeşididir. Vadesiz hesap ile birikimler güvence altında dururken aynı zamanda da değer kazanır. Günlük ve aylık zaman dilimleri seçilerek bu zaman doğrultusunda sunulan faiz oranlarından yararlanılır. Vadesiz hesap açma işlemi Ziraat Bankasının istenen bir şubesi tarafından açılabilir.

Ziraat Vadeli Türk Lirası Mevduat Hesabı; Türk Lirası cinsinden 1-730 gün arası vadelerde açtırılabilir. Vade sonunda ana para ve eklenen faiz miktarı ile paranın tamamı çekilebilir.

Ziraat Bankası Vadeli Hesap Nasıl Açılır?

Öncelikle Ziraat Bankası Vadeli Hesap açmak için vadesiz banka hesabının olması gerekmektedir. Eğer vadesiz hesap yoksa ilk olarak vadesiz hesap açtırılmalıdır. Vadeli hesap açtırmak için iki farklı yöntem uygulanabilir.

  1. yöntem: Gişeden vadeli hesaba para yatırıldıktan sonra müşteri temsilcisine vadeli hesap başvurusu yapılabilir.
  2. yöntem: Önceden açtırılan vadesiz hesaba internet bankacılığı tanınır. İnternet bankacılığı tanımlandıktan sonra internet ya da mobil bankacılık yoluyla vadeli hesap başvurusu yapılabilir. İnternet bankacılığı ile açtırılacak vadeli hesap faiz oranları, şube tarafından açtırılacak vadeli hesabın faiz oranlarına göre daha yüksek olmaktadır. Çoğu banka internet bankacılığı yoluyla açılan hesaplara daha yüksek faiz oranları tanımaktadır.

Vadeli Hesap Açıldıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Şube aracılığı ile açılacak vadeli hesapta 1.000 TL ve üzeri tutarları bulunan hesaplara faiz oranı uygulanmaktadır.
  • Vadeli hesaplarda vadesinden önce kısmen veya tamamen iade talebinde bulunulursa ve banka bu isteği kabul ederse, hesaba vadesiz faiz oranı uygulanarak ödeme yapılmaya başlanır.
  • Vadeli Türk Lirası Mevduat Hesabı; vade bitiminde aksine bir talimat vermediği takdirde, aynı yenileme tarihinde ve belirtilen vade süresinde aynı faiz oranları ile yenilenir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*