Acilen Para Lazım Bankalar Kredi Vermiyor

Acilen Para Lazım Bankalar Kredi Vermiyor-Nakit para desteğine ihtiyaç duyulduğu anlarda belli oranlarda faiz karşılığında en büyük finans kaynağı bankalardır. Bankaların çeşitli kredi alanlarında sağladığı nakit para desteğinden her daim yararlanmak için banka kredileri kullanım koşullarında belirtilen kriterlere dikkat etmek gerekir.

Söz konusu bu kriterlerin en başında gelen kredi notu puanıdır. Kredi notu puanının düşük ya da yüksek olması ayrı bir konu, kredi notu puanının olmaması ayrı bir konu ve son olarak bir tüketicinin direk kara liste diye adlandırdığımız listeye düşmüş olması apayrı bir konu olup bu üç durumda kredi başvurularının farklı şekillerde değerlendirilmesine neden olmaktadır.

Bankalar Neden Kredi Vermiyor?

Bankaların, yukarıda da bahsettiğimiz seçeneklerden hangisi için kredi vermediği önemlidir. Bahsedilen üç ihtimal için de birbirinden farklı sonuçlar vardır. Bazı durumlarda yakın zamanda bir bankanın Kredi Başvurusuna olumlu cevap vermesi imkansız iken bazı durumlarda yakın bir zamanda bir bankadan kredi kullanabilmek tamamen size bağlı olmaktadır.

Bir Bankadan Neden Kredi Alamıyorsunuz?

Bir bankanın kredi vermemesinin nedeni kredi notunuzun düşük olmasından dolayı ise, öncelikle kredi notu puanını yükseltmek için bankalara ödemekte olduğunuz herhangi bir ürüne ait taksit var ise bu taksitleri zamanında ve eksiksiz şekilde düzenli olarak ödemektir. Bunu yaparak bir kaç ay içinde kredi notu puanınızı yükselterek tekrar olumlu kredi başvurusu sonucuna uygun müşteri olabilirsiniz.

Kredi notu puanınız hiç yoksa eğer durum farklıdır, bu büyük ihtimalle hiçbir banka ile çalışmadığınız ya da bir banka hesabı kullanarak nakit akışı sağlamamanızdan dolayıdır. Bu durumu aşmak için öncelikle bir bankadan hesap açtırarak herhangi bir fatura için ödeme talimatı vererek ya da bir kredi kartı kullanıp düzenli ödemeler yapabilir kredi notu oluşturabilirsiniz.

Son olarak kara liste diye tabir edilen listede iseniz, yani daha önce kullanmış olduğunuz bir kredi kartı veya kredi için ödemelerinizi geciktirmiş ve yasal takip süreçlerine girmiş iseniz ya da avukatlık, icralık bir duruma gelmiş iseniz durum daha da kötü demektir. Ama tekrar kredi almanız imkansız değildir. Tüm borçlarınızı ilgili icra müdürlüklerine ya da avukatlık servislerine ödeyerek ”borcu yoktur belgesi” alarak, öncelikle merkez bankası kayıtlarından adınızı sicili bozuk olanların listesinden kaldırtarak beklemeye başlayacaksınız. Siciliniz 3 ile 5 yıl aralığında tamamen temizlendiği taktirde artık bankalarla çalışmak için yeni bir başlangıç yapabilirsiniz demektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*