Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu Yapmak

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu Yapmak için bankanın çeşitli kanallarından faydalanabilirsiniz. Her ihtiyacınız için başvuru yapabileceğiniz ihtiyaç kredisine Ziraat Bankasın’dan kolaylıkla başvuru yapmanız mümkün.

Her tür ihtiyaçların karşılanması için Ziraat Bankası da diğer bankalar gibi ihtiyaç kredisi paketleri ile hizmet vermektedir. Kişisel ihtiyaçların karşılanması anlamında bu kredilerden yararlanmanız, 48 ay vade ve uygun faiz oranları ile cazip hale gelmektedir. Bu gibi faydalarının yanı sıra Ziraat’den ihtiyaç kredisi kullanmanın bir başka avantajı da geri ödeme noktasında farklı seçenekler sunuyor olması. Yani, siz nasıl geri ödemek isterseniz o şekilde bir seçenek sunmak size kalmış.

Bilindiği üzere konut veya taşıt dışında ufak ihtiyaçların karşılanması için bankalar bireysel krediler sunmaktadırlar. Nedir bu bireysel ihtiyaçlar derseniz, örneğin; evlilik öncesi alışverişler, çocukların eğitim masrafları, tatil için planlar… Yani, kısa süreli ve anında ihtiyaç duyulan her türlü masraf bu örneklere dahil edilebilir. Sizin nedeniniz çok daha farklı olabilir. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yaparken size kredi vadesi boyunca hayat sigortası yaptırılır ki bu her banka da uygulanan bir prosedürdür. Ayrıca, kredi de hayat sigortası yanı sıra maddi teminatlar da yer almaktadır. Tabi bu maddi teminatlar şubelerden öğrenilebilir. Buna ek, bankadan ihtiyaç kredisi kullanırken başka neler hesap edilir diyorsanız, binde 5 oranında kredi tahsis ücreti ve BSMV yani Banka Sigorta Muamele Vergisi de kredi masraflarına eklenmektedir. Bu noktada bu kadar masraftan bahsedince akla masrafsız kredi veren bankalar yok mu? Sorusu da gelebilir. Fakat, yüksek faiz oranları nedeni ile masrafsız kredi seçeneğini pek uygun bulmamaktayız. Ziraat Bankası masrafsız kredi seçeneği de mevcuttur fakat, faiz oranlarını ve toplam geri ödeme de oluşan rakamı gözden geçirmenizde fayda var.

Gelelim Ziraat Bankası’ndan kredi başvurusu yapma işlemine. Bunun için çeşitli kanallardan yardım alabileceğinizi söylemiştik. Bunlardan ilk bahsedeceğimiz, şubeler. Size en yakın banka şubesine giderek ihtiyaç kredisi başvurusu yapmanız mümkün. Bunun için gereken belgeleri de yanınızda götürmeniz işlemlerin daha hızlı sonuçlanması açısından önemli. Diğer bir başvuru kanalı ise, bankanın resmi web sitesinden erişebileceğiniz Ziraat internet bankacılığı hizmetinden faydalanmak. İnternet bankacılığına giriş yaparak kredi talebinde bulunmanız 5 dakikanızı alacaktır. Bir diğer yöntem ise artık daha popüler olan mobil bankacılık uygulaması üzerinden kredi başvurunuzu yapmak ki bu en basit ve en kolay yöntem de denilebilir.

Tüm bu alternatif başvuru kanallarına eski yöntemleri de ilave etmemiz yanlış olmaz. Ziraat ATM’lerinden, bankanın çağrı merkezinden ve SMS ile de kredi başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu Yapmak için bankanın tablet uygulamasından da faydalanabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*