Hangi Kredi Kartı Daha Avantajlıdır?

Bankaların sunduğu ve kendi aralarında da çeşitlilik gösteren kredi kartı sayısı fazla olunca ister istemez akla gelen sorulardan oluyor Hangi Kredi Kartı Daha Avantajlıdır? sorusu. Seçim yapmakta zorlanıyor iseniz size birkaç fayda sağlayacak bilgiyi yazımızda paylaşıyoruz.

Kredi kartları da tıpkı kredi ürünleri gibi oldukça çeşitlilik arz eder. Bayanlara özel üretilen aynalı kredi kartları, takım taraftarlarına özel renklerde kredi kartları gibi değişik adlar taşıyan kredi kartları da mevcuttur. Bu çeşitlilik, banka müşterisinin kafasını karıştırmakta ve seçim yapmayı zorlaştırmaktadır. En avantajlı kredi kartı noktasında insanların karar vermesi de bazen can sıkıcı noktaya gelmektedir.

Avantajlı kredi kartının seçiminde müşterinin seçimi en önemli cevap olacaktır. Zira her müşterinin ilgi alanı ve gereksinimi farklılık göstermektedir. Bu sebeple kredi kartı seçiminden önce en azından hesabınızın bulunduğu bankanın kredi kartı ürünlerine göz atarak diğer bankalar ile arasında fark çok yoksa, size en yakın gelecek kredi kartı seçmeniz daha doğru olacaktır. Tüm kredi kartlarının artı ve eksilerini araştırmak hem sıkıcı hem yorucu olacaktır ki zaten hemen hepsi aynı özellikleri taşır. Size en uygun kart hangisi ise onu seçmeniz size zaten avantaj sağlayacaktır.

Hangi Kredi Kartı Mükemmeldir?

Seçtiğiniz ve kullandığınız kredi kartı sizin tüm ihtiyaçlarınızı ve gereksimlerinizi karşılıyor ise o kart sizin için en yararlı kredi kartı olma özelliğini taşır. Örneğin çok sık alışveriş yaptığınız bir market ile anlaşmalı kampanyaları size sunuyor olması, tercih ettiğiniz akaryakıt markasında çeşitli indirimler sunuyor olması yada giydiğiniz markanın o kredi kartına taksitler sunuyor olması gibi. Sizin tercihleriniz ile bağdaşan kredi kartı her zaman en avantajlı kredi kartı olacaktır.

Yani, mükemmel kredi kartı diye bir şey yoktur, sizin zevklerinize hitap eden ve avantaj sağlayan kredi kartı vardır. Kredi kartı alırken dikkat edişmesi gereken diğer husus ise aidat fiyatlarıdır. Aidat ücreti olmayan kredi kartlarını seçmeniz veya makul ölçülerde aidat alan bankaları tercih etmeniz de önemlidir. Ayrıca faiz oranlarına da göz atmanız lazım ki artık internet sayesinde her bankanın web sitesinden kredi kartı ürünlerinin hepsine ulaşabilir ve özelliklerine bakabilirsiniz.

Hangi Kredi Kartı Daha Avantajlıdır? noktasında avantajlı kredi kartı isimlerinden bazıları bonus, maximum ve world kart sayılabilir. Yine burada ilgi alanınıza göre bir seçim yapmanız önemli örneğin çok sık müze geziyor ve sinemaya gidiyorsanız İş Bankası’nın maximum kartı sizin için biçilmiş kaftan. Yada ben hiç aidat ödemiyim diyorsanız Garanti Bankası flexi kart bonus özellikleri ile birlikte kullanılabilir. Aynı şekilde gençler için güzel imkanlar tanıyan Yapı Kredi world kart da özelliklerine göre iyi bir seçenek.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*