Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu – Ziraat bankası ihtiyaç kredisi başvurusu ile ihtiyacınız olan, ev ihtiyaçlarını, tatil ihtiyaçlarınız, bireysel ihtiyaçlar ve çeşitli bireysel ihtiyaçlarınızı karşılamak için ihtiyaç kredisi vermektedir.

Ziraat ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır

Ziraat bankası ihtiyaç kredisi başvurusu işlemlerini şubelerden, internet bankacılığından, ziraat sitesinden, ziraat mobil ve ziraat telefon bankacılığından yapabilirsiniz. Ziraat internet sitesinden başvuru yapmak için tıklayınız. Burada kredi türünü tüketici kredisi olarak belirleyin, kredi vadesi, ve almak istediğiniz kredi miktarını belirtin.

Kredi çekmek için kredi notu puanınızın iyi olması ve gelir belgenizin olması yada belgelenebilir bir gelirinizin olması gerekmektedir.  Başvuru forumda gelirinizi giriniz, daha sonrasında ikinci adımda kişisel bilgileriniz istenecektir. T.C kimlik numaranızı, ve diğer bütün bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde girdikten sonra 3. adımda iletişim bilgilerini girin, eğer Ziraat müşterisi iseniz müşterinizi numaranızı girip güvenlik kodunu girdikten sonra başvurunuzu gönderiniz. İnternet sitesinden başvuru işlemi bu şekilde yapılmaktadır.

Ziraat internet bankacılığından da başvurular bölümünden ihtiyaç kredisi başvurunuzu yapabilirsiniz. Banka sizin kredi notu incelemesi yaptıktan sonra başvurunuzu sonuçlanacaktır. İhtiyaç kredisinde faizler dönemsel olarak değişmekle beraber kredi notunuza göre de değişebilir. Kredi notunuz düşükse yani riskli grupta yer alıyorsanız banka size yüksek faizli kredi teklifinden bulunacaktır. orta riskli veya çok riskli grupta iseniz banka başvurunuzu reddecektir.

Kredi başvurusu için gerekli evraklar neledir?

Ziraat bankası müşterisi iseniz ve kredi notunuz yüksekse banka sizden hiç bir belge istemeden kredinizi kullandıracaktır. Ancak banka müşterisi değilseniz kimlik belgenizi ibraz etmeniz gerekiyor hesabın açılması için. Kredi notunuz düşükse banka sizden maaş bordosu, sgk hizmet dökümü gibi ek belge isteyebilir, sgk hizmet dökümünü e -devlet aracılığı ile alabilirsini.

İhtiyaç Kredisi Başvuru sonucu sorgulama

İhtiyaç kredisi başvurunuzu şubelerden yaptıysanız banka görevlisi başvuru sonucunuzu hemen size bildirir, ancak farklı kanallarda internet sitesinden, internet bankacılığından yaptıysanız ve sms ile sonucunu gelmediyse, 0850 220 00 00 numaralı ziraat müşteri hizmetlerini arayarak başvuru sonucunuzu öğrenebileceğiniz gibi en yakın şubeye giderek başvuru sonucunuzu bankadan da öğrenebilirsiniz.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*