Ziraat Bankası Birikmiş Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Ziraat Bankası kredi kartı kullanıcılarının borcundan kaynaklı olarak ödeme zorlukları çekiyorsa, devamlı gecikmeye düşüyorsa ve taksit tutarları yüksek olduğundan dolayı ödeyemiyorsa bankanın verdiği yapılandırma hizmetinden yararlanarak düzenli bir ödeme planı ile borçlarını ödeme imkânına sahip olabilirler.
Birçok kişinin birden daha çok kredi kartı kullanmasından kaynaklı olarak borçlarda üst üste birikmeye başlamıştır. Borçları birikmesinden kaynaklı olarak Ziraat Bankası kredi kartı borcu yapılandırması ile insanlara oldukça kolay bir ödeme çözümü sunmaktadır.

Bankanın sunduğu bu olanaktan yararlanmak isteyen kişiler şubelerden bir tanesine giderek gerekli işlemlerini kolay şekilde yürütebilir. Bankanın yapılandırma kısmı ile yapılacak olan görüşme sırasında bir dilekçenin yazılıp teslim edilmesi ve istenilen talebin beyan edilmesi gerekir.
Bankanın bu işlemi yürürlüğe alması için kişinin belli başlı koşulları yerine getirmesi de istenmektedir. Bu koşullar zaten görüşme esnasında borcu olan kişiye müşteri temsilcisi tarafından detaylı bir şekilde anlatılır. Bu koşullara uyan kişilerin Ziraat Bankası Birikmiş Kredi Kartı Borcu Yapılandırma ödeme tablosu kendisine verilir.

Ziraat Bankası kredi kartı borcu yapılandırma işlemi nasıl yapılır?

Ziraat Bankası da diğer bankalarda olduğu gibi gerçekten ödeme konusunda zorluk çeken kişiler için yapılandırma işlemleri hizmeti vermektedir. Bunun için 3 dönem boyunca kredi kartınızın asgari tutarını bile ödememiş olmanız gerekir.
Bankanın istediği koşulları yerine getiren ve borcunu ödeyemeyen kişiler için borç tutarları taksitlendirilir ve düzenli bir şekilde ödeme planı çıkartılır. Bu planın oluşturulması esnasında borcu olan kişinin istediği ve bankanın vade politikası göz önüne alınır. Ayrıca kredi kartı borcu tutarı vadeye göre banka faizleri üzerinden yeniden hesaplanmaktadır.
Ziraat Bankası kredi kartı yapılandırması için gerekli detaylar hakkında bilgi almak isteyen kişiler telefon bankacılığından da yardım alabilirler. 0850 220 00 00 ya da 444 00 00 nolu telefon numarasını arayarak sesli yanıt sisteminden kredi kartı bölümünü tuşlayarak bu konuda gerekli tüm bilgileri edinebilirler.
Bu bilgileri alırken borç taksitlendirmesi için gerekli olan koşullar ile alakalı gereken evrakların neler olduğunu öğrenmeniz gerekir. Alınan bu bilgiler eşliğinde şubeye hemen başvurabilirsiniz. Banka kredi kartınızın yapılandırılması aşamasında her daim tüketicinin güvenilirliğine dikkat eder.
Bundan sonra borcu kendi politikaları dâhilinde belirlediği faiz oranlarını da ilave ederek aylık vadeye böler. Bu sayede düzenli şekilde ödenmesi mümkün olan bir tablo ortaya çıkar. Borcun taksitlendirmesi sonrasında gelecek dönemlerde taksitlerin aksatılmadan ödenmesi çok önemlidir.

 

Ziraat Bankası 72 ay kredi kartı yapılandırma

Özellikle ticari ve yüksek meblağlardan kaynaklı olarak kredi kartlarını plansız şekilde kullanan kişiler borçlarını zamanında ödeyememektedir. Bundan dolayı banka ile borcu olan kişi karşı karşıya gelmektedir. Ziraat Bankası her ne kadar devlete bağlı bir banka olsa da borcunun ödenmesini ister.
Yani banka alacağının zamanında ve aksatılmadan ödenmesi konusunda oldukça haklıdır. Kredi kartı borcu olanlar 2016 yılında yürürlüğe giren genelge ile borçlarının tamamını 72 ay boyunca takside bölebilmektedir. Özellikle kredi kartına yapmış olduğu taksitleri ve tek çekim borçları ödeyemeyen kişiler bankaya gerekli olan başvuruları yaparak borçlarının tamamını yapılandırabilirler.

Yapılandırma seçenekleri arasında bulunan 72 ay vadeyi de kullanma imkânı bulunmaktadır. Bu vade seçeneği kart borcu yüklü meblağda olan kişiler için vazgeçilmez bir seçenek olacaktır. Devletinde katkısı ile 72 aylık yapılandırmada banka müşterileri rahat ve kolay şekilde ödeme imkânını ön görmüştür.
Ziraat Bankası kredi ya da kredi kullanımı yapan kişiler borçlarını ödeme konusunda büyük sıkıntılar yaşıyorsa borçlarını yapılandırma yapmak için banka şubelerine başvuru yapmak zorundadır. Yalnız kredi kartı yapılandırma işleminden sonra müşterilerin bu borçlarını düzenli şekilde ödeme yapmaları da şarttır. Düzensiz ödeme yapan kişiler bu aşamadan sonra tüm borcu kapatmak zorunda kalabilir. Yani düzenli şekilde ödeme şart olan ilk kuraldır

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*