Yapı Kredi İdari Takip Telefonu

Türkiye’nin önemli bankalarından olan Yapı Kredi sene içerisinde milyonlarca insana kredi ve kredi kartı hizmet vermektedir. Yapı Kredi İdari Takip Telefonu ise birçok kişi tarafından merak edilmektedir. İdari takibin ne olduğunu belirtmeden önce Yapı Kredi’nin idari bölümüne 444 0 444 numaralı telefon ile ulaşabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir.

İdari Takip Nedir?

Günümüzde en çok araştırılanlardan biri idari takip nedir sorudur. Bankadan kullanmış olduğunuz kart veya kredinin belirlenen zaman içerisinde ödenmemesi ve buna istinaden bankanın başlatmış olduğu bir süreçtir. İmzalamış olduğunuz belgelerde bankanın bu hakkının olduğu her zaman belirtilmektedir. Yasal bir süreç olduğu gibi belirlenen borcun ödenmemesi ile mallarınıza el koyulabilir.

İdari Takip Kredi Notumu Etkiler Mi?

Kredi çekme veya kredi kartı alma gibi işlemlerde bankalar tarafından kredi notunuz incelenmektedir. Kurumsal veya bireysel müşteri olmanız hiçbir şekilde verilecek hizmeti etkilememektedir. Mühim olan kredi notunuzun belirlenen limitten yukarda olmasıdır. Nitekim idari takibe düşen bireylerin kredi notu oldukça düşüktür. Bankaların kredi kartı veya kredi vermesi oldukça düşük bir ihtimaldir. Sorunuzun cevabını verecek olursak idari takip ciddi anlamda kredi notunuzu etkilemektedir.

İdari Takipte Olan Borcum Yapılandırılır Mı?

Yapı Kredi borç yapılandırması için Yapı Kredi İdari Takip Telefonu ile görüşmeniz gerekmektedir. Şubeden bireysel müşteri temsilcisi ile görüşmeniz gerekmektedir. Görüşmeyi yaparak sizlere bu imkânın sunulup sunulamayacağı belirtilecektir.

Genel olarak baktığımız zaman idari takipte olan borcunuz 3 kere yapılandırılmaktadır. Tabiki bu birazda bankanın inisiyatifine kalmış bir durumdur. A bankası bu hizmeti sizlere 10 kere de tanıyabilir. Lâkin ülkemizin kredi notu düşük olduğu için bankalar genelde bu işlemi 3 kere yapmaktadır. Yapılandırılan borcunuzu tekrar aksatmaya devam ederseniz farklı sorunlar ile karşı karşıya kalacağınızı unutmamalısınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*