Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama

Ziraat bankası bakiye sorgulama işlemlerini sadece İnternet bankacılığından veya telefon bankacılığında yapmamakta aynı zamanda sms ile bakiye sorgulama hizmetini de vermektedir.

Ziraat bankası bu hizmete sms bankacılığı adını vermiş ve sadece bakiye sorgulama işlemini değil aynı zamanda bir çok bankacılık işlemini sms üzerinden yapabilirsiniz.  Öncelikle SMS sorgulama işlemini bir çok yoldan yapabilirsiniz. Ancak sadece bakiyenizi sorgulamak ve hızlı bir şekilde yapmak istiyorsanız. Ziraat bankası sms ile bakiye sorgulama işlemini yapmanız gerekmektedir.  Sms bankacılığı ile yapabileceğinizi yazalım.

  • 7 gün 24 saat, şubeye gitmeden, nerede olursanız olun hesaplarınıza ulaşabilir,
  • Bakiyelerinizi sorgulayabilir,
  • Hesap hareketlerinizi görebilir.
  • Şubede sıra beklemeden tek bir SMS ile kredi ve/veya kredi kartı başvurusunda bulunabilir,
  • Yatırımlarınız için döviz kuru ve fon fiyatlarını anında sorgulayabilirsiniz.

Sms bankacılığı için 4747’e sms göndermeniz gerekmektedir. Sms ile bakiye sorgulama işlemini gerçekleştirmek için,

Ziraat bankasında kayıtlı olan  cep telefonunuzdan BAKIYE yazıp 4747’ye SMS gönderdiğinizde ilk 10 hesabınıza ait bakiye bilgilerinizi sms ile alabilirsiniz.  Sadece bir hesabınıza ait sorgulama işlemini yapmak için BAKIYE (Ek No) yazıp 4747’ye SMS gönderdiğinizde ise yalnızca mesajda belirtilen hesabın bakiyesi sms ile telefonunuza gönderilecektir.

Sms ile sorgulama işlemini bu şekilde yapabilirsiniz. Başka sorgulama işlemlerini de kullanabilirsiniz. Örneğin Ziraat bankası cep şubesi ile bir kaç saniye içerisinde yine hesap bakiyenizi veya hesap hareketlerinizi sorgulayabilirsiniz. Cep şube’den ziraat şifresi belirlemeniz halinde sms onayı gerekmeden hemen hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Ziraat bankası mobil şubeden yapacağınız sorgulama işlemi ile birlikte Ziraat bankası İnternet bankacılığı üzerinden de sorgulama yapabilirsiniz.  Sadece bakiye sorgulama işlemlerinizi değil aynı zamanda bütün bankacılık işlemlerinizi de yapabilirsiniz.

 

6 Comments Posted

  1. Slm benim internet bankaciligi üzerinden kendi hesabina para aktarımı yapan kisimi suçlu yoksa ziraat bankasi mobil uygulaması adı altında güvenlik zafiyeti veren bankami?

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*