Hayvancılığa Kredi Veren Bankalar

Hayvancılığa kredi veren bankalar düşük faiz oranları ödeme kolaylıkları ile çiftçilere kolaylık sağlamaya devam ediyor. Türkiye’de ekonominin ve geçim kaynaklarının başında gelen hayvancılık sektörünün gelişmesi için , bir çok banka karşımıza reddedilemeyecek kredi fırsatlarıyla çıkıyor.

Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılığın yanı sıra, kümes hayvanı ve arıcılık gibi sektörlerde de bir çok banka desteğini esirgemiyor. Peki Hayvancılığa kredi veren bankalar ?

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi

Ziraat bankası, Başta Süt Hayvancılığı ( Damızlık Süt Sığırcığı, Büyükbaş , Küçükbaş ) gelmek üzere, Damızlık Hayvan Yetiştiriciliği ( Düve, Etçi Sığır,Kanatlı Hayvan) , Arıcılık , Safkan At Yetiştiriciliği başlıkları altında kredi imkanı sunan Ziraat Bankası,  hayvancılık kredileri konusunda bir adım önde ilerliyor.

Büyükbaş Süt Hayvancılığı Kredisi  10 baş hayvan ile sınırlı. 10 baş ve daha fazla hayvan yetiştiriciliği için bir işletme kurmak ve mevcut imkanlarını bu sayıya yükseltmek isteyenler için hazır bulunmakta.

Damızlık Düve Kredisi ise 50 baş hayvan sınırı koymakta. Çiftçinin durum ve gücüne göre taksitlerde büyük oranda kolaylık sağlanıyor.Küçükbaş Süt Hayvancılığı Kredisi; özellikle koyun ve keçi yetiştiriciliğinde en az 50 baş hayvan sınırı ile kredi vermekte. Ziraat Bankası’na hayvancılık kredisi için başvurular internet üzerinden de gerçekleşmekte.

TEB Bank Haycancılık Kredileri

TEBbank hayvancılık kredilerinin ilk sırasına süt hayvancılık kredisini koyuyor. 18 aYa kadar vade imkanı sunan bu kredi sayesinde; süt hayvanlarının beslenme, barınma ve sağlık ihtiyaçlarının büyük bir bölümü karşılanıyor. Aylık olarak taksitlendirilebileceği gibi , aynı zamanda 3 aylık taksit imkanı da mevcut.

TEB Besicilik Kredisi’nde ise büyükbaş hayvan yetiştiriciliği söz konusu. Büyükbaş hayvanlarının kesimine kadar gereken tüm giderleri karşılamak amacıyla verilen bu kredi, kesim gerçekleştikten sonra 12 aya kadar vadeli ödeme  imkanı sunuyor.

TEB Tavukçuluk Kredisi: Tavukçuluk ve kanatlı hayvancılık sektöründe ihtiyaç duyulan krediler için tercih edilen bankaların başında gelen TEB , 12 aya kadar vade ile ya tek taksit halinde, yada 3- 6 taksit seçenekleriyle ödeme imkanı sunuyor.

Şekerbank Hayvancılık Kredileri

Şekerbank hayvancılık kredisi noktasında, taksitlerini düzenlerken çiftçinin vade akışını da göz önünde bulunduruyor.Aynı zamanda 60 aya kadar vadeli taksit imkanı sunuyor.

Süt Hayvancılığı Kredisi’nde en az 5 baş sınırı koyarken, besicilik ve damızlık konusunda bu sayı 10’a yükselmekte.

Şekerbank Et Tavukçuluğu Kredisi 10.000 adet tavuk yetiştiriciliğinin altına çizmekte.  Civciv alımı, beslenme ve barınak adına tüm ihtiyaçlar,enerji imkanları gibi birçok ihtiyaca cevap veren Tavukçuluk Kredisi 18 ay vade imkanıyla karşımıza çıkıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*