Yeni Kredi Kartı Kaç Günde Teslim Edilir ?

Yeni Kredi Kartı Kaç Günde Teslim Edilir ?

Yeni Kredi Kartı Kaç Günde Teslim Edilir ?-Bankaya yapılan yeni kredi kartı başvurusu yapan müşteriye, banka tarafından hazır edilen kredi kartı anlaşmalı kurye vasıtası ile iletilmektedir. Satın alan tarafınca banka ile yapılan görüşme sonucunda, özel bir istek bulunmaz ise, genelde bankada müşterinin kayıtlı bulunan en son adresine kredi kartı teslimatı yapılmaktadır. Kredi kartı başvurusu icra eden kişi tarafına yeni kredi kartının teslim edileceği adres değiştirilebilmektedir.

Yeni kredi kartı nasıl teslim edilir?

Yeni kredi kartları genel itibariyle banka tarafından ilgili kurye ve dağıtıcılar aracılığı ile sahiplerine teslim edilmektedir. Genel anlamda PTT Kargo firması kullanılmaktadır. Yeni kredi kartı’nın kaç günde geleceği, teslim edilecek adrese ve kuryenin yoğunluğuna göre değişebilmektedir. Banka tarafından hazırlanan yeni kredi kartı, basımı tamamlandıktan sonrasında müşteriye ulaştırılmak üzere anlaşmalı kuryeye teslim edilir. Başvuru yaptığınız Kredi kartınız sözleşmesi iş ev adresinizde soyadı sizinle aynı olan birine teslim edilebilir. İş adresinizde ise müdür, müdür yardımcısı benzer biçimde üstlerinize teslim edilebilir. Sözleşmeli olan kartların teslimatı ise yalnız kart sahibine yapılabilmektedir. Kartınız Teslimat anında kredi kartı sahibinin kimliği kurye tarafından kontrol edilerek teslim edilir. İlgili kişi olduğu anlaşması müteakibinde, teslimat formunun ilgili haneleri doldurulur ve bu biçim teslim alacak kişiye imzalatılır.

yeni kredi kartı kaç günde gelir

Yeni kartın şifresi nasıl alınır?

Yeni kredi kartlarının şifreleri hususunda ise, eğer kart sahibinin daha önceden aynı içerikli bir kredi kartı var ise, yeni kredi kartı yenileme amacıyla basılmış ise genel anlamda eski kredi kartının şifresi ile aynıdır. Bu kapsamda, yeni kredi kartı teslim alındıktan itibaren, alınan banka şubesi ATM sine takılır ve ilk kullanımda yeni şifre belirlenir. Bu işlem ondan sonra kredi kartı kullanıma hazırdır. Gerek alışverişlerde gerekse öteki işlemlerde yeni kredi kartı kullanılabilir.

Kredi kartım ulaşmadı ne yapmalıyım?

 Banka tarafından gönderilen yeni kredi kartı kurye aracılığı ile teslim edildiğinden dolayı, teslimat sonrasında kartın hangi birimde, bölümde, ilde olduğunu bankadan alınacak kurye teslimat numarası ile takip edilebilir. Bundan dolayı yeni kredi kartınızın kuryeye teslim edilip edilmediğini banka müşteri hizmetlerinden veya internet üzerinden sorgulaya bilmeniz mümkündür.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*