Ev Hanımlarına Direk Kredi Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Direk Kredi Veren Bankalar-Çalışmayan yada herhangi bir işle meşgul olmayan ve resmi bir geliri olmayan ev hanımları için bankalar kredi ve kredi kartı vermeye devam ediyor. Gelir belgesiz masrafsız kredi başvurusu meydana getiren hanımefendilere kendi inisiyatiflerinde kredi imkanlarından yararlandırmak isteyen bankalar ev hanımlarına özel 2017 senesinde da ihtiyaç kredisi kampanyası sunmaya devam edecektir. Devlet sermayeli veya özel sermayeli bankalar ev hanımları için kredi veren kuruluşlardır. Özellikle Akbank, ING bankası, Finansbank, Denizbank ve Şekerbank gelir belgesi olmayan ev hanımlarına kredi kullandıran bankalar arasındadır.

Büyük bir beceriye sahip olan ev hanımlarına kredi veren bankalar rekabetci ortamda para satmak istediklerinden ev hanımlarına kredi vermeye devam edecektir.

Ev hanımlarına kredi veren bankaların şartları nelerdir?

Ev için lüzumlu malzemeler, çocukların artan ihtiyaçları ve kişisel gereksinimlarını karşılamak isteyen ev hanımları genellikle bankalardan taksitli bir halde kredi alamamaktan şikayet ederler. Şöyleki ki bankalar ev hanımlarına da özel kredi fırsatları sunmaktadır. Bankaların bu kredi kampanyalarına web üzerinden ve sms ile gelir belgesiz başvuru yaparak bankalara kısa yoldan zahmetsizce başvuruda bulunabilirler. Gelir belgesiz  kredi başvurusu icra eden ev hanımlarının başvurularının ön onaylama bildiriı taraflarına iletildikten sonrasında banka şubelerine giderek kredi finansmanlarına yetişebilmeleri artık çok basit. Bankalar web üzerinden başvuru icra eden ev hanımlarna kredi ve kredi kartı göndermektedir. İşin aslı bankalar başvuruları KKB kayıtlarından kredi notlarına nazaran onaylama verdiklerinden ev hanımlarının kredi notlarının yüksekliği bu açıdan daha kolay kredi almalarını sağlamaktadır. Tabi bu bankadan gelen onay mesajının peşinden kredi almak için bankalara başvuru yapıldığında bankaların istediği şartları yerine getirmek kaydıyla olacaktır.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar 2017

 

 

Bankalar gelir  belgesi olmayan ev hanımlarına kredi sağlamak için yardımcı olacaktır lakin illaki banka mevzuatlarını da yerine getireceklerdir. Bankalar kredi başvurularında gelir belgesini talep ettiklerinden gelir belgesi olmayan ve çalışmayan ev hanımlarından eşlerinin gelir belgelerini getirmelerini isteyecektir. Ayrıca eşinin başka bir bankada kredi borcu varsa ve kredi talepleri bundan dolayı onaylanmadıysa bu durumda herhangi bir taşınmazını ipotek göstermeleri karşılığında  kredi talebini değerlendirecektir. Ek olarak kira geliri olan ve gelir belgesini ispatlayamayan kişiler için bu gibi özel durumlarda kredi talepleri değerlendirilmektedir. Tüm bu şartları yani gözden geçirmek gerekirse;

 

Eş kefaleti ile kredi başvurusu

Bankalar gelir belgesiz bulunmayan ev hanımlarından bankalara yapmış oldukları başvurularda istedikleri evraklar gelir belgesi olduğundan bunu nasıl temin edecekler doğal olarak ki eşlerinin gelir belgelerini bankaya ileterek.

Çalışan eşe sahip bayanlar eşlerinin maaş bordrolarını ve gelir belgelerini bankadan istene evraklar arasında bulundurarak istedikleri kredileri banka tarafından kolaylıkla onaylanacaktır. Ev hanımları çalışan eşlerinin gelir belgesini bankaya sunarak doğrusu eşlerini kefil göstererek ihtiyaç kredilerinden yararlanabilirler. Denizbankası, Akbank ve QNB Finansbankasından kredi kartı olanların eşlerine verdikleri ek kart ile ev hanımlarına kredi kartı sunan bankalardır.

 

İpotek karşılığı kredi başvurusu

Ev hanımları kefil göstererek ihtiyaç kredisi çekebilecekleri gibi acil nakit ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla talepte bulundukları yüksek limitli kredi başvuruları da taşınmaz bir malını ipotek göstererek de kredi alabilirler.

2017 senesinde  ev hanımlarına kredi veren bankalar zor durumdaki ev hanımlarının kredileri sorunsuz bir halde alabilmeleri için ipotek karşılığında da kredi kullandırmaya devam edecektir. Ev hanımlarının kendi üzerlerine kayıtlı herhangi bir ev, tarla, arsa, otomobil, traktör yada küpe numaraları ziraat ilçe müdürlüğüne kayıtlı büyükbaş yada küçükbaş hayvan sahibi ise bunları bankaya ipotek göstererek istedikleri limitlerde kredi finansmanına erişebilirler.

Ziraat bankası hayvan sahibi ev hanımlarının hayvanlarını ipotek göstermeleri şartıyla 6 ayda bir 12 ayda bir ödemeli dönemli olarak kredi veren bankalar arasındadır. Çiftçi kayıt sistemine dahil olan ev hanımları kredi almak için  yukarıdaki gereklilikleri yerine getirerek Ziraat bankasından kredi alabilirler.

 

Kira gelir belgesi karşılığında kredi başvurusu

Gelir belgesi olmayan ama yan gelir sahibi olan kira geliri gibi gelir belgesini ispatlayaman ev hanımları tüm bankalardan kolaylıkla kredi alabilirler. Bankalar kira geliri olan ev hanımlarından kiracı ile anlaşılan aylık kira gelirinin ne kadar bulunduğunu öğrenmek için kira sözleşmeı sözleşmesini talep ederek 48 ay vadeli olarak ihtiyaç kredisi vermektedir.

Bankalara göstereceği ipoteği olmayan, çalışan eşini kefil gösteremeyen veya kira geliri ile kredi  olmayan ev hanımları ne yapmalı? Ev hanımları herhangi bir devlete yada özel bankadan açtıracakları mevduat hesaplarında nakit akışı sağlamak adına bir kaç ay düzenli olarak para transferi yapmalıdır Bu şekilde bankalar kısa süre içinde ev hanımlarına ihtiyaç kredisi avantajı sunacaktır. Bazı bankalarda bu işlemlere gerek bile kalmadan web bankacılığından doğrudan ev hanımlarının kredi başvurularını kabul etmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*