Yeni Evlenecek Çiftlere Devletten 5000 TL Çeyiz Desteği

Düğün yapmak oldukça masraflı ve bir çok masrafı beraberinde getirecek olaydır. Özellikle aniden alınan kararlar, birikim olmadan yapılan evlilikler beraberinde borçlanmayı da getirir. Evlenmeden önce çok iyi hesap yapılmalı ve planlı şekilde hareket edilmelidir. Nişan,söz,takı,düğün salonu,gelin arabası,kuaför,beyaz eşya,mobilya,ev kiralama,balayı vs. bir çok masraf evlenecekler çiftleri beklemektedir. Bu ve benzeri masraflar için birikiminiz olmayabilir yada yetersiz kalabilir bu gibi durumlarda evlilik kredisi 2017 yılı için uygun faiz oranları ile alınabilir. Ayrıca Yeni Evlenecek Çiftlere Devletten 5000 TL Çeyiz Desteği de araştırılabilir. Bu yardımdan nasıl faydalanılacağı da yazımızın ilerleyen bölümlerinde sizlerle paylaşılmakta.

Devletten Evleneceklere Çeyiz Desteği

Devlet tarafından yeni evlenecek olan çiftlere 5 Bin Liraya kadar çeyiz yardımı yapılmakta. Bu imkandan yararlanmak için Ziraat Bankasından vadesiz bir mevduat hesabı açtırmalı ve en az 3 yıl boyunca bu hesaba para yatırmalısınız. Daha sonrasında birikim hedefiniz tamamlandığında devlet yatırdığınız para miktarına kadar size çeyiz yardımı katkısı verecektir.

Devlet destekli çeyiz hesabı yada diğer adı ile evlilik kredisi 2017 yılı için başvuru şartlarında birikim hesabının sonunda  en az 24 en fazla 27 yaşında olmanız gerekmekte.18 yaşını bitirmiş her birey bankadan giderek mevduat hesabını açtırabilir ve başvuruda bulunabilir. Sonrasında ise aylık yada 3 aylık şekilde birikimler ile düzenli ödemeler yapıldığında devlet 5000 TL’ye kadar destek vermektedir. Yatıracağınız para aylık ise en az 100 TL en fazla 1000 TL 3’er aylık ise en az 300 TL en fazla 3000 TL olmalıdır.

Evlilik Kredisi 2017 Hesaplaması

Ziraat Bankasına giderek açacağınız evlilik kredisi hesabı ( çeyiz hesabı ) ile, 36-47 ay arası birikimlerinize 4000 TL, 48-59 ay arası birikimlerinize 4500 TL ve 60 ay sonrası birikimlerinize ise maksimum 5000 TL devlet desteği alabilirsiniz. Sizin biriktirmiş olduğunuz paraya %20 devlet katkı sağlar. Bu şekilde Yeni Evlenecek Çiftlere Devletten 5000 TL Çeyiz Desteği verilmektedir. Verilen değerler maksimum rakamlardır.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*