Yapı Kredi Konut Kredisi

Yapı kredi de konut kredisi imkanı tanıyan bankalar arasında yerini almaktadır. Sunduğu konut kredisi imkanı sayesinde yapı kredi ile ev sahibi olmanız mümkün.

Konut Kredisi Almanın Avantajları

Ev sahibi olmak çok kolay değildir. Çünkü yekun miktarda toplu paraya ihtiyaç bulunmaktadır. Bu toplu paranın elde edilememesi halinde ev sahibi de olunamamaktadır. Ancak konut kredisi alarak yeterli finansal desteği elde edebilir ve konut kredisi alabilirsiniz.

Konut kredisi almanızla birlikte gerekli olan finansal desteği elde etmiş olacağınızdan konut sahibi olacaksınız.

Sunulan yüksek vade şansıyla birlikte aldığınız krediyi yüksek vadelerde ve düşük faiz oranlarıyla almış olacaksınız.

Yapı Kredi Konut Kredisi

Yapı Kredi 60 ay ve 120 ay olmak üzere iki tipte vade seçeneği sunmaktadır. İster 60 ay vade uygulansın, ister 120 ay vade uygulansın, uygulanacak faiz oranı %1,12 oranında uygulanmaktadır. Konut kredisi için banka, ev finans değerinin tamamı kadar değil yalnızca %75’i kadar kredi kullanımı yaptırmaktadır. Krediyi alacak olan müşteri ev değerinin %25’inin finans desteğini kendisi sağlayamadığı halde Yapı Kredi, kredi hakkı tanımamaktadır.

Ev ekspertiz değerinin %75’i bankadan karşılanması için müşteride %25’ini karşılamalıdır. Banka konut kredisi verirken yaşı da önemsemektedir. Konut kredisi alındıktan sonra vade sonunda kişi en fazla 70 yaşında olmalıdır. 70 yaştan daha yukarı olması, kredi başvurusunun onaylanmamasına sebep olacaktır.

Çünkü bankalar vermiş oldukları krediyi tahsil edebilmek için müşterinin geliri olmasını ve müşterinin borcunu ödeyecek sağlığa sahip olmasını istemektedir.

Konut kredisi aldıktan sonra taksitlerinizin geri ödemesini taksit dönemlerinde yapmalısınız. İsterseniz taksit dönemi haricinde de ödeme yaparak vade tutarını azaltabilirsiniz. Ancak kredinizin anlaşılan vadeden çok kısa süre önce bitmesi halinde erken kapatma bedeli ödemek durumundasınız.

Yapı Kredi Konut Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Yapı Kredi konut kredisi başvurusu yapmak için gerekli olan belgeler;

Kimlik ispatı için nüfus cüzdanı ve fotokopisi

Geliri ispatlamak için kullanılabilecek olan maaş bordrosu veya vergi levhası

Yer ispatı için ikametgah belgesi ya da son üç aya ait olan fatura

Satın alınması istenilen tapunun belgesi

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*