Yapı Kredi Faizsiz Kosgeb Kredisi

Bu krediyi vermeye yetkili bankalardan Yapı Kredi bazı şartlar altında bu krediyi müşterilerine vermektedir. Bu desteği sağlamak için Kosgeb Veri tabanına kayıt olan Kobiler beyannamesini güncellemelidirler. Kosgeb’ in kredi başvurusunu yapmak için resmi internet sitesine kullanıcı adıyla ve şifresiyle başvuru yapan kişiler, başvuru süresi içinde başvurusunu tamamlamak zorundadır. Bu başvurular tamamlandığında onay alan kişiler yine internet sitesine girişini yapmalıdırlar. Sonrasında onay alan belgenin çıktısını alarak anlaşmalı bankalardan da yapılacak değerlendirmeler sonucu onay çıkmasıyla faizsiz kredi alabileceklerdir.

Kosgeb Kobi Kredisi Başvuru Sonucu:

Kosgeb Kobi kredisinin onaylanıp onaylanmadığı kişiler Kosgeb’ in resmi sitesinden yayınlanacaktır. Ön onayı alan kişiler bankalara başvuru yapabileceklerdir. Başvuru sonuçlarının açıklanacağı günü Kosgeb’in resmi internet sitesinden öğrenebilirsiniz. Başvuru onayının çıktısını Kosgeb sitesine girerek alabilirsiniz.

Kosgeb Kobi Kredisi Veren Anlaşmalı Bankalar:

Kosbeg’ den onay alan kurumlar onay çıktısını Kosgeb’ in internet sitesi üzerinden alarak anlaşmalı bankalara başvurabilirler. Anlaşmalı Bankalar ise şunlardır;

  • Yapı Kredi Bankası
  • Halkbankası
  • Garanti Bankası
  • İşbankası
  • Vakıflar Bankası
  • Denizbank
  • Akbank
  • QNB Finansbank
  • KGF

Yapı Kredi Bankasına Nasıl Başvurmalıyız:

Faizsiz 50.000 TL Kobi Kredisi adı altında Yapı kredi bankasına başvuru yapabilmek için Kosgeb’ ten onay alan işyerleri ilk olarak Kosgeb’ ten alınan onay belgesinin fotokopisini çıkartarak bankaya gitmeliler. Bu kişiler bankalara yaptıkları başvuruların değerlendirme süresinden sonra çıkacak kararla onay almışlarsa bu krediden faydalanabilecekler.

Yapı Kredi Bankasında Faizsiz Kobi Kredisi İçin İstenen Belgeler:

Yap Kredi bankasına faizsiz kredi başvurusu yapan kişiler Kosgeb’ in kendi sitesi üzerinden fotokopisini aldıkları onay formu bile bankaya gitmelidirler. Bir ticari işletme olduğuna dair kanıt gösterebilecek belgelerle bankaya başvurulmalıdır. Bu belgeleri açıklamak gerekirse; ‘’Bu ticari işletme kimin üstüne ise nüfus cüzdanı fotokopisi, oda kayıt belgesi, son 1 yıla ait olan gelir belgesi ve bilanço, vergi levhası’’ gibi evraklar Yapı Kredi Bankasına başvuracak kişilerin yanında olması gereken evraklardır.

Kobi Kredisi avantajını kullanacak olan Kobiler bu belgeleri yanlarına kesinlikle almaları gereklidir. Bunun sebebiyse, bu krediyi kullanan kişilerin kredi başvurusundan bir önceki adımda Kobi hesabı açılmasından dolayı bu işletmenin mali durumunu gösterme sebebiyle önemli evraklardır. Bankalar bu işletmelerin 1 yıllık ticari geçmişini istemektedir. Kredi başvurusu yaparken bankanın istediği ek belgelerde olabilir.

Bu Belgeler: SGK bildirgesinin hizmet dökümü, Gayrimenkul yada malvarlığının olduğunu kanıtlayıcı belgeler, Geçerli geçici vergi beyannameleri, bilanço esasıyla çalışan işletmelerin gelirini gösteren belgeler’’ Anonim şirketleri için istenen belgeler ise; ‘’ Oda kayıt belgesi, ticari sicil gazetesi, imza sürgüsü beyannamesi, vergi levhası, kimlik fotokopisi’’ Bu belgeleri tamamlayarak başvurularını Yap Kredi Bankalarına yapabilirsiniz. Bu evraklar hakkında daha ayrıntılı bilgiler almak için ilgili bankayı arayınız. Bu bilgileri edinmeniz konusunda yardımcı olacaklardır. Başvurularda herhangi bir eksiklik olmamalıdır.

Yapı Kredi Bankası Faizsiz Kobi Kredisi Başvuru İçin İstenenler:

Yapı kredisi bankasına bu müracaatları yaparken dikkat edilmesi gereken çok şey vardır. Bunlardan biri kredi notunuzun yüksek olmasıdır. Kredi notu yüksek olmayan kişilere bankalar kredi vermeyebilir. Başvuru değerlendirmesinde bir dikkate alınacak konuda sicilin temiz olmasıdır. Bankaların hepsi 1 yıllık ticari geçmişi istemektedirler. Hakkınızda bir yasal işlem yoksa, kredi notunuz düşük değilse bu krediden faydalanabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*