Türkiye İş Bankası EFT saatleri

Türkiye İş Bankası EFT Saatleri 2018

Türkiye İş Bankasından başka bir banka şubesine para gönderme işlemine EFT yapmak deniliyor. EFT işlemi sonrasında göndermiş olduğunuz para aynı gün içerisinde karşı tarafın banka hesabına geçiyor. Bu işlemin aynı gün içerisinde gerçekleştirilmesi için belli bir saat aralığında olması gerekiyor. Bunun içinde Türkiye İş Bankası belli bir zaman dilimi belirlemiştir. İş Bankasının belirlemiş olduğu saatlerin dışında yapacağınız transfer işlemleri bir sonraki güne aktarılacak.

Türkiye İş Bankası EFT Saatleri Kaça Kadar?

Türkiye İş Bankası EFT saatleri sabah 09:00 akşam ise 17:00 saatleri arasında gerçekleştiriyor. Bu saatler arasında yapılan EFT işlemi aynı gün içerisinde karşı hesaba geçebiliyor. Bu saatlerin dışındaki bir saatte yapılan işlemlerde para transferi bir sonraki güne kalıyor. İş Bankasının yarım gün mesai yaptığı zamanlarda ise EFT saatleri 09:0011:45 arasında gerçekleştirilmektedir. Para transferi yaparken bu saatler arasında yapılması hızlı olması açısından önemlidir.

İş Bankasından yapmış olduğunuz EFT işlemleriniz sırasında paranın transferi 5-10 dakika içerisinde gerçekleştirilecek. Ancak bankanın yoğunluğuna göre de bu süre 30 dakikaya kadar çıkarılmaktadır.

Bankacılık işlemleri sırasında EFT işleminin yanı sıra aynı zamanda havale işlemleri de gerçekleştirilebiliyor. Buna göre bankanın mesai saatinin dışında ya da tatil günü farketmeden he an işlem yapılabiliyor.

Türkiye İş Bankası 2018 EFT ücreti ne kadar?

İş Bankasından yapılacak işlemlerde ücretlendirme aşağıdaki gibi yapılmaktadır.

  • Şubeden EFT: 39 TL
  • Bankamatik Hesaptan EFT: 3.5 TL
  • İnternet Şubesi Hesaptan EFT: 3.5 TL
  • Telefon Şubesi EFT: 3.5 TL
  • İşCep EFT: 3.5 TL

Türkiye İş Bankası EFTİşlemi Sorgulama Nasıl Yapılır?

EFT işlemlerinde sorgulama önemli bir konudur. Çünkü yanlış yazacağınız bir rakam sonrasında para transferinizin başka bir hesaba geçmesi muhtemeldir. Bunun için para transferi işlemlerinde sorgulama yapılması gerekiyor. Sorgulama sonrasında paranın da geçmiş olduğu ya da olmadığı tespit edilebilir. Para transferi yanlış bir hesaba geçmesi durumunda banka müşteri hizmetleriyle irtibata geçmeniz gerekiyor. Müşteri hizmetleri bu noktada size yardımcı olabilecektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*