Kuveyt Türk EFT saatleri 2018

Kuveyt Türk EFT Saatleri 2018

İnsanların bankaları tercih etmesinin nedeni toplu nakit para ihtiyaçlarının karşılanabilmesidir. Ancak bankalar bu nakit ihtiyaçlarını öngördükleri şartların yerine getirilmesi durumunda sağlarlar. Bunun içinde bir bankanın ilk baktığı şey kredi sicil notudur. Ancak bankalarla olan münasebetimiz yalnızca toplu para alma noktasında değildir. Gerektiği zaman para transferi işlemi içinde banka ve şubeleri kullanılabilmektedir. Tüketiciler banka seçerken tüm bu imkanları göz önünde bulundururlar ve kendilerine en hızlı hizmeti sağlayacak olan bankalarla çalışmak isterler. İşte bu durumda para transferi denildiğinde gerçekleştirilecek olan işlemlerden bir tanesi de EFT işlemleridir.

EFT bir banka şubesinden başka bir bankaya para transferi işleminin gerçekleştirilmesidir. Fakat burada bankalar para gönderebilmek için bir takım şartları öngörürler. Para transferlerinde EFT işleminin kullanılabilmesi içinde belli saat dilimleri içerisinde transfer işleminin gerçekleşmesi gerekir.

Kuveyt Türk EFT saatleri 2018 yılında ise yeniden düzenlenmiştir buna göre bankanın EFT saatleri sabah saat 09:00’da EFT’ler başlar ve akşam 17:00’ye kadar devam eder. Bu saatler arasında yapılacak olan EFT’ler hızlıdır ve transfer işleminin gerçekleştirilmesinin ardından 5-10 dakika içerisinde işlem tamamlanmış olur.

Ancak burada dikkatin çekilmesi gereken farklı bir durum daha söz konusu olacaktır. EFT işlemi yukarıda belirtilmiş olan saatlerden farklı bir dilimde gerçekleşmiş ise o zaman transfer işlemi ertesi güne sarkacaktır. Hatta hafta sonuna gelindiğinde transferin karşı hesaba ulaşması hafta başını bulacaktır.

Bankaların gündelik hayatta en çok gittiğimiz ve başvurduğumuz kuruluşlar olduğunu belirttik. Buna göre tüketiciler bir takım önceliklere önem verebilirler. Zira burada para gönderme için bahsedecek olursak rakam büyüdükçe EFT rakamları da büyüyecektir. Bunun içinde tüketiciler EFT ücreti az olan bankalardan bu hizmeti almayı tercih eder. Hatta EFT ücretleri belirttiğimiz saatler içerisinde daha farklı diğerlerinde daha farklı olarak hesaplanacaktır.

Bankalar tüketiciler kadar kendilerine de dikkat ederler. Tüketicilerin onları neye göre tercih ettiklerini bilirler ve bu alandaki hizmet kalitesinin artırılması içinde sürekli olarak kendilerini yenilerler. Sonuç olarak toparlayacak olursak Kuveyt Türk bankası tüm bu saydıklarımıza dikkat eden bankalardan bir tanesidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*