Türkiye İş Bankası Çevreci Kredi Nedir?

Binanız var ve ısı yalıtımı, doğal gaza dönüşüm çalışmaları yada beyaz eşyaların tasarruflu olanları ile değiştirilmesi işlemi gerçekleştirmek istiyorsunuz. Bu gibi çevre dostu işler de İş Bankası tarafından verilen çevreci kredi , uygun ödeme koşulları ve faiz oranları ile size maddi destek sağlayabilir. Türkiye İş Bankası Çevreci Kredi Nedir? Sorusuna cevap aradığımız yazımızda tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Eviniz, binanız yada çevreniz için doğaya uygun bir değişikliğe gitmek istiyorsanız bu “ihtiyaç kredisi” statüsünde ki çevresi krediden faydalanabilirsiniz. Doğaya uygun değişikliklerden kastımız; dogalgaz dönüşüm işlemleri, eski beyaz eşyalardan örneğin statik buzdolabından A+ plus buzdolabına geçmek gibi enerji tasarruflu beyaz eşyalar ile değişime gitmek gibi değişiklikler. Bu değişimler ve Türkiye İş Bankası Çevreci Kredi Nedir? sorusuna devam ettiğimiz yanıt aşağıda ki paragrafta detaylı şekilde ele alınmıştır.

Türkiye İş Bankası Çevreci Kredi Ne Amaçla Kullanılabilir?

İş Bankası çevreci kredi belirli işlemler için kullanılabilen bir kredi türüdür. Bu işlemler bankaca şu şekilde belirtilmiştir.

  • İkamet ettiğiniz binada gerçekleştirilecek ısı yalıtımı, ses yalıtımı
  • İkamet ettiğiniz bina da ısı yalıtımı sağlayan cam sistemlere geçilmesi
  • Binanın doğal gaz dönüşüm işlemleri
  • Binanın merkezi ısıtma sistemine geçiş işlemleri
  • Binanın güneş enerjisi kullanılarak sıcak su ve ısınma gibi ihtiyaçlarını doğal yolla karşılaması için gereken tesisat işlemleri
  • Enerji tasarruflu beyaz eşya alımı

Çevreci kredi sayesinde hem uygun ödeme ve faiz oranları ile kredi çekmiş olursunuz hem de yukarıda bahsedilen işlemler sayesinde ekonomik yönden de rahatlama sağlayabilirsiniz. Örneğin; güneş enerji sistemi kullanarak elektrik ve doğalgaz tasarrufu sağlayabilirsiniz. Veya beyaz eşya da enerji verimliliği yüksek beyaz eşya ile elektrik faturalarınız önemli oranda azalabilir.

Türkiye İş Bankası Çevreci Kredi Faiz Oranları

1-24 ay arası vade seçeneği imkanı sunan çevreci kredi güncel faiz oranı şu an için %1,33 olup, 3 Bin ile 10 Bin Lira arası ihtiyaçlar için kullanılabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*