En Ucuz Kiralık Kasa Hangi Bankada

Evde yastık altı tabir edilen yerlerde ziynet eşyası veya para saklama devri çok eskilerde kaldı belki halen bu yöntemi deneyenler vardır ama çok azınlıkta olduğuna eminiz. Çünkü artık bankalar sayesinde çok uygun fiyata güvence altında tutabileceğimiz kendimize ait kiralık kasalara erişmemiz çok kolay. En çok da yeni evlenen çiftlerin bu noktada kiralık kasalara yönelmeleri önemli. Evlilik sonrası tatil planı yapan çiftler evlerinde kesinlikle ziynet eşyası veya para bulundurmamalı, kiralık kasa ile takılarını güvence altına alarak rahat bir tatil yapmaları tavsiyemizdir. Ayrıca, yakınlarınıza emanet edip hem yakınlarını emanet stresine sokarsınız hem de hırsızlık tehlikesine karşı korumamış olursunuz. Açıkçası, bankaların sunmuş oldukları kiralık kasa hizmeti yerinde ve doğru bir hizmet olup, en güvenilir yerlerdir. Peki; En Ucuz Kiralık Kasa Hangi Bankada ? Bankaların kiralık kasa fiyatları 2017 yılında güncellenecektir, bu güncelleme sonrası yine bu yazımızda fiyatlar revize edilecektir. 2016 Arlık ayı için kiralık kasa ücretleri yazımızın sonunda belirtilmiştir. Dilerseniz kiralık kasaların önemi ile devam edelim.

Kiralık kasa için öncelikle size en yakın bu hizmeti veren şubeyi belirlemelisiniz. Bankaların her şubesinde maalesef bu hizmet sunulmamaktadır. İster banka müşterisi olun ister olmayın kiralık kasa için başvuruda bulunarak anında emanetlerinizi bırakabileceğiniz hesabı açtırabilirsiniz. Kiralık kasa anahtarı iki adet olup birisi sizde birisi bankada olacak şekilde belirlenir ve iki anahtar aynı anda olmadan kasanın açılması imkansızdır. Kasanın anahtarı sadece hesap sahibine verilir ve kasa sahibi olmadan anahtar dahi olsa kasanın açılmasına müsaade edilmez.

Bankalarda çıkacak herhangi bir yangın, hırsızlık, çalınma sonrası emanetleriniz banka tarafından teminat altına alınır ve böyle bir durum yaşanması halinde maddi zararınız bankaca karşılanır. Kiralık kasa ebatları çeşitli olup, küçük boy, orta boy ve büyük boy olarak genelde 3 çeşitten oluşur. Bankaların kiralık kasa fiyatları 2017 yılı için kasanın ebatlarına göre değişkenlik gösterecektir. Bankalarda bulunan kiralık kasanıza erişmek için banka çalışma saatleri içerisinde gidip işlemlerinizi gerçekleştirmeniz her an mümkündür. En ucuz kiralık kasa hangi bankada sorusuna cevabımız ise kasa ebatlarına göre değişkenlik göstermektedir.

Bankalarda bulunan kiralık kasalar sözleşme gereği teminat altındadır fakat her bankanın sözleşmesi farklı olacaktır. Çünkü, bankalar kiralamış olduğunuz kasa içerisinde ne olduğunu bilemeyecektir bu nedenle de farklı teminatlar ile bankalardan kiralık kasa sözleşmesi yaparken dikkatlice okumanızda fayda var. Kiralık kasanıza erişim için herhangi bir ücret ödemezsiniz fakat ilk olarak kasa kiraladığınız zaman sizden depozito ücreti alınacaktır. Bu ücret kasa hizmet sonunda müşteriye varsa borcu kesilerek iade edilir. Ayrıca bankaların kiralık kasa fiyatları 2017 yılı için öngörülerimiz de %10-%20 arası zamlanacağı yönündedir.

En Ucuz Kiralık Kasa Hangi Bankada

bankaların kiralık kasa ücretleri 2017

Bu tabloya baktığımızda en uygun küçük boy kasa TEB, INGBank ve Yapı Kredi bankalarında , en uygun orta boy kiralık kasa Tekstilbank’da, en uygun büyük boy kasa ise Halkbanka’sında görülmektedir. Depozito konusunda ise Tekstilbank daha ekonomik durmaktadır.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*