turizm kredisi veren bankalar

Turizm Kredisi Veren Bankalar

Ülke ekonomisine büyük bir katkısı olan ve belki de ekonomiyi ayakta tuttuğu düşünülen turizm sektörü, döviz ve borsa kapsamında en kar getiren sektörlerin zirvesindedir. Bankalara talep edilen Turizm Kredisi ile de turizm sektörü oldukça aranan bir sektördür.

Bankalar turizm sektörüne geçmek isteyen müşterilerine kredi olanağı sağlayarak bu işletmeyi desteklemektedir. Yeni proje ve sektör arayışında olan işletmecileri, turizm sektörüne iten turizm kredisi ile beraber bankalar işletmecilere önemli bir katkıda bulunuyor. Fakat kredi almak isteyenler bankaların sunduğu belirli şartları karşılamak durumundalardır. Bankalar turizm işletmelerine kredi verirken sınıflandırıyor ve işletmecilerin sahip oldukları şartlar dahilinde kredi olanağı sunuyor.

Ziraat Bankası Turizm Destek Kampanyası

Ziraat bankası turizm destek kredisi veren bankaların başında yer almakla beraber uzun yıllardır bu sektöre çeşitli kredi olanakları sağlamaktadır. Turizm sektörü ile uzun süredir bir bağı olan Ziraat bankası bu sektöre büyük destekler vermektedir. Uzun vadeli ödeme seçeneği ve finans kredileri yardımıyla oldukça cazip kampanyalar imza atan Ziraat bankası bu sektördekilerin büyük destekçisi. Ziraat bankası tarafından müşterilerine sunulan bu kredi olanağından yararlanabilecek olan işletmeciler şu şekildedir;

  • Seyahat acenteleri
  • Tur şirketleri
  • Otel sahipleri
  • Ulaşım firmaları
  • Tedarikçi firmalar

Bu işletme sahipleri aldıkları kredi ile işletmesinin ihtiyaçlarını giderebilir ve iş olanağını arttırabilirler. Turizm işletmenizin potansiyelini arttırmak ve daha iyi bir gelir sahibi olmak istiyorsanız Ziraat bankasına başvurabilirsiniz.

İş Bankası Turizm Destek Kredisi

İş Bankası oldukça cazip kampanyalar sunarak turizme destek veren bankalardan en geniş kapsamlı olanıdır. İş bankasına oldukça fazla talep gelmesinin bir sebebi de turizm alanında kredi isteyen tüm işletmecilere kredi olanağı sunuyor olmasıdır.

İşletme sahiplerinin turizm sektöründeki tüm ihtiyaçları ve araç gereçleri için gerekli olan krediyi karşılayan İş bankası turizmcilerin kredi başvurusu için tercih ettiği popüler bankalardan biridir. Kredi şekilleri şu yöndedir;

  • Taksitli turizm kredisi
  • Ticari taşıt kredisi
  • Turistik tesis kredisi
  • Turizm yatırım kredisi
  • BCH kredisi

Bu firmalara kredi olanağı sağlayan İş bankası faiz oranları bakımından da oldukça iyi niyetlidir. Başvuru yapmak için bir İş bankası şubesine gitmeniz yeterli olacaktır.

Garanti Bankası Turizm Kredisi

Turizm kredisi vermekte olan bankalardan bir tanesi de Garanti bankasıdır. Garanti bankası turizmcilerin bütün ihtiyaçlarına yetecek kadar krediyi bu sektörde iş yapmak isteyen herkese sağlıyor. İşletmecilere oldukça uygun taksit seçenekleri sunan Garanti bankası 60 ay kadar bir süreyle vade imkanı sunuyor. Ayrıca ödemesiz dönem seçeneğini de Garanti bankası farkıyla görebilirsiniz. Banka kredi ödemelerinizi yalnızca turizm sezonlarında ödemenize müsaade ediyor. İş yeri kredi seçeneğinde ise 96 ay gibi çok uzun vadeli ödeme seçeneği sunan Garanti sizin rahat bir şekilde ödeme yapabilmeniz için oldukça çaba gösteriyor. Garanti bankası ile tüm ihtiyaçlarınızı karşılayıp turizm sektöründe zirveye konabilirsiniz.

Turizme kredi olanağı sağlayan bankalar hakkında siz değerli okurlarımızı bilgilendirmek istedik. Konuyla ilgili görüşlerini yorum kısmından belirtebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*