terör mağdurlarına faizsiz

Terör Mağdurlarına Faizsiz Kredi

Mağdurlara Faizsiz Kredi İmkanı

Terör gerek bizim ülkemiz gerek birçok ülkenin başında önemli bir sıkıntı olarak gündeme gelmektedir. Ülke ekonomisini oldukça olumsuz yönde etkileyen bu terör olayları birçok insanın mağdur olmasına mal ve can kayıplarına yol açmaktadır. Terör olaylarını çoğunlukla ülkemizin doğusunda ve önemli ticaret kentlerimizde görmekteyiz. İstanbul , Ankara , İzmir önemli ticari kentlerimiz olurken Şırnak , Hakkari gibi doğu şehirlerimizde teröre birçok sefer konu olmuştur.

Ülkemizin ve Irkımızın TÜRK tarihini incelememiz halinde terörle oldukça sık karşılaşmamız ve tarihten bu yana kaybettiğimiz trilyonları aşkın para ekonomimizi ve mağdur sayımızın oldukça uçuk bir sayıya ulaşmasına neden olmuştur. Darbe de bir terör türü olaraktan oldukça fazla mağdur barındıran durumlardan birisidir. Ülke ekonomisini bulunduğu yıldan 5 yıl gibi bir süreç duraklatan hatta ekonomik çöküşlere de yol açan darbeler oldukça etkili bir konumdadır. Peki bu terör olaylarından etkilenen yani mağdurların zararları karşılanıyor mu ?

Kimlere Verilecek?

Terör ve darbe girişiminden etkilenen vatandaşlara faizsiz kredi verilecek mi ? sorularını araştırdık ve konuyla ilgili geçen yıl yaşamakta olduğumuz darbe girişimi mağdurlarına oluşan maddi hasarlar mesela tankın arabalarını ezmesi veyahut helikopterlerin ateşi sonucu evlerin zarar görmesi de bunlara dahil olmaktadır. Biz bu sorulan soruları sizler için araştırdık ve önemli olarak bulmuş olduğumuz Başbakanımızın da Mardin de söylemiş olduğu mağdurlar için yapılmış olan plan dahilinde cevapları maddeler halinde sıraladık . Sayın Başbakanımız ;
• Devlet ve millet arasında bir ayrım söz konusu olmayacaktır.
• Kamu düzeni oluşturulacaktır. Bozma girişimleri en sert şekilde engellenecektir.
• Demokratik yenilikler yapılacaktır.
• Terör sonrası sosyal seferberlik yapılacak ve en düşük zararla olayın atlatılması adına zarar gören okullar , hastaneler yeniden yapılacak ve terörden etkilenen öğrencilere kredi yurtlar kurumunda ücretsiz barınma imkanı sağlanacaktır.
• Gençlik ve Spor Bakanlığı Türkiye’nin her bölgesinde kardeşlik kampları kurulacaktır. Faizsiz krediler sağlanacak , prim borçları ise gecikme zammı bulundurmadan ertelenecektir.
• Tarihi oluşumlar göz önünde bulundurularak , şehirler yeniden yapılandırılacaktır.
• İletişim birimleri kurulacak .
• Yeni yasalar ve düzenlemeler yapılacak .
• Milli birlik adı altında yeni bir dönem başlatılacak. Her şehirde akil bir kurul kurulacaktır.
• Doğu’dan Batı’dan kucaklaşacağız. Kardeşliğimizi ve mazlumları ezmek isteyenlere karşı dimdik duracağız.

Maddeler arasında terör mağdurlarına faizsiz krediler bulunmaktadır. Bu faizsiz krediler ise KOSGEB ve Devlet Bankaları tarafından ödenmektedir. Mağdurluk kapsamında hazırlanan paket kapsamında ağır hasar alan binaların yıkımı gerçekleştirilirken yerlerine modern konut inşası yapılacaktır. Az hasarlı durumlarda ise 10.000 TL ödeme yapılacaktır. Terör veyahut darbe dolayısıyla kepenek açamayan esnafımız için ise borç ertelemesi yapıldı ve faizsiz olarak esnafa 30.000 TL kredi verilecektir. İşsizlik konusunda ise Şırnak’ın Cizre ve Silopi ilçelerinde 3.200 kişiye iş bulundu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*