Temassız Kredi Kartları

Kart okuyucu kullanmadan,belirli bir tutara kadar temassız şekilde alışverişinizi tamamlamanız mümkün. Böylece daha hızlı şekilde ödemelerinizi gerçekleştirebilir, alışverişinizi en kısa şekilde tamamlarsınız.

Temassız kredi kartları ile alışverişleriniz esnasında şifre girmeden kartınızı pos makinesine yaklaştırarak saniyeler içerisinde ödemenizi yapabilme imkanına sahipsiniz. Şifresiz işlem gerçekleşeceği için genellikle bu özelliği düşük limitli alışveriş tutarlarınızda kullanmanız mümkün.Genelde bu tür harcamalar, bozuk para sıkıntısı gibi problemlerin ortaya çıktığı harcamalardır. Temassız sistem sayesinde bozuk para gibi dertleriniz de kalmayacaktır. Mastercard kartlarında bu özellik contactless, visa kartlarında ise paywave olarak geçmektedir.

Temassız kredi kartları ile gerçekleştirilen işlemlerde offline pin doğrulaması gerekmediğinden güvensiz mi sorusu akla gelebilir. Bu nedenle kullanıcıların belirli bir limit belirleyerek bu özelliği aktif etmelerine imkan verilmiştir bu limit genelde 35 Liradır. Bu tutarın üzerinde harcamalarınız da sizden şifre bilgisi istenecektir.

Temassız Kart İle Ödeme Noktaları

İşyerleri vitrinlerinde temassız ödeme ile ilgili yapılabilir ibaresi yer alırken, ödemenizi yaparken pos cihazı üzerinde temassız dalga sembolu var ise ödemelerinizi yine bu kartlar ile yapabilirsiniz.

Konya gibi bazı şehirlerde ulaşım araçlarında da temassız kartlar ile ödeme yapmanız mümkün.

Temassız Kredi Kartları Kullanmanız İçin Nedenler

  • Temassız kart ile ödeme esnasında kart daima elinizde duracağı için kartınızı kaybetme/unutma riski ortadan kalkıyor.
  • Küçük tutarlı alışverişlerde bozuk para bulma yada para üstü bekleme gibi durumlara maruz kalmıyorsunuz.
  • Herkesin cebinde bir temassız kart bulunur ve ödemelerini saniyeler içierisinde gerçekleştirirse özellikle gıda marketlerinde ki kuyruklar ortadan kalkar ve hızlı şekilde alışverişinizi tamamlarsınız.

Temassız Özelliği Bulunan Kredi Kartları Hangileridir

worldcard-temassiz

Yapı Kredi Worldcard

Hızlı bir şekilde kolay ve güvenli alışveriş yapmanızı gerçekleştiren Yapı Kredi Worldcard, visa paywave ve mastercard contactless okuyucu bulunan tüm pos makinelerinde rahatça kullanılabilir. Şifresiz ve temassız şekilde alışveriş limitiniz 50 TL olup bu tutarın üzerinde olan alışverişlerinizde şifre istenmektedir.

Yapı Kredi Worldcard’ınıza temassız özelliği ekletmek için TMS yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra TC numaranız ile birlikte 4454’e mesaj atmanız yeterli. Worldcard temassız özelliği ücretsiz bir hizmettir.

maximumkart-temassiz

İş Bankası Maximum Kart

Günlük alışverişlerinizde kolaylık imkanı sağlayan temassız kredi kartları İş Bankası maximum kart çeşitlerinde de mevcut.Düşük tutarlı alışverişlerinizde saniyeler içerisinde ödemenizi gerçekleştirmek için maximum kartınıza temassız özellik istemeniz yeterli. Temassız maxiumum kredi kartı için alışveriş limiti 50 TL’dir. İş Bankası temassız kredi kartı kullanımı için yıllık 5 TL hizmet bedeli almaktadır. Başvuru için Temassız Maximum yazıp TC numaranız ile birlikte 4402’ye sms göndermeniz gerekmektedir.

Halk Bankası Parafcard

Hızlı ve rahat şekilde ödeme aracı olarak kullanabileceğiniz Paraf Kart ile 35 TL’ye kadar olan ödemelerinz şifresiz ve temassız gerçekleştirilmektedir. Yurt içi veya yurt dışı harcamalarınızda visa ve master card logolu her yerde kullanailirsiniz.

CardFinans Kredi Kartı

50 TL ve alt tutarda ki tüm işlemlerinizde cardfinans kredi kartı ile temassız olarak ödeme gerçekleştirmeniz mümkün. Bunun için pos makinesine harcanan tutar girilir ve kart pos makinesine yaklaştırılır. Bu kadar kolay.

Temassız kredi kartları ile ödeme kabul eden mağazalar:

temassiz-ozellik-kabul-eden-magazalar

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*