TEB EFT saatleri 2018

TEB EFT Saatleri 2018

TEB hesaplarından yapılacak EFT işlemleri yine aynı gün içerisinde karşı tarafın hesabına geçebiliyor. Ancak bunun içinde dikkat etmeniz gereken nokta TEB EFT saatleri içerisinde işlemin yapılıyor olmasıdır. EFT saatleri dışında yapılacak olan bir işlemin bir sonraki gün karşı hesaba geçişi gerçekleşecektir.

2018 TEB EFT Saatleri

TEB EFT saatleri 2018 yılında isesabah saat 09:00ile akşam 16:00arasında gerçekleştirilecek. EFT işlemlerini belirttiğimiz saatler arasında yapılırsa transfer yukarıda belirttiğimiz gibi aynı saat içerisinde gerçekleşiyor. Buraya kadar başlığımızla alakalı olarak TEB EFT saatlerinin kaça kadar sürdüğünü belirttik. Bu saatlerden sonraki saatlerde yapılacak EFT işlemleri ise bir sonraki ilk iş günü içerisinde hesaba düşüyor. Hafta sonu yapılan EFT işlemlerinin ise pazartesi sabah mesai başlama saatinden sonra transfer edildiğini söyleyebiliriz.

TEB EFT İşlemi Hesaba Ne Zaman Geçer?

TEB’den yaptığınız bir EFT işlemleri yukarıda belirtilmiş olan saatler içerisinde yapılmışsa çok uzun sürmeyecektir. EFT talimatının verilmesinin ardından yaklaşık 10 dakikaya kadar transfer işlemi gerçekleşecektir.Ancak bankada teknik durumlar ya da yoğunluk hali söz konusu olursa bu durumda EFT transferi 30 dakikaya kadar uzayabilir. EFT işlemleri genellikle hangi bankaya giderseniz gidin en geç 10 dakika içerisinde gerçekleştirilir. Bankalar yoğun bir mesai dönemi geçiriyor olmasına karşın EFT’leri en erken zaman içerisinde karşı hesaba geçirebilme yeteneğine sahiptirler. Eğer ki sizin de işleminiz EFT kapsamında olacaksa o zaman yukarıda belirtilmiş olan zaman aralıklarını ve günlerini seçmeniz doğru olacaktır. TEB EFT saatlerindeki bir diğer değişiklik ise yarım gün çalışmalar için olmaktadır. Örneğin resmi yarım günlük tatillerde bankanın çalışma saatine bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. TEB yarım gün çalışmada EFT saati ise sabah 09:00 öğlen 11:00 arasında gerçekleştirilmektedir.

Eğer ki EFT talimatlarınız yukarıda belirtmiş olduğum zaman içerisinde karşı hesaba geçmemiş ise bu durumda EFT sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Bunun içinde izleyeceğiniz yol internet üzerinden ya da mobil bankacılıktan hesabınıza giriş yapmak olacaktır. Bu sayede hesabınızla ilgili ya da karşı hesapla ilgili bir sorun olursa müşteri temsilcileri size yardımcı olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*