Şekerbank EFT saatleri 2018

Şekerbank EFT Saatleri 2018

Bankaların hizmet amaçları kurumsal olarak finans hizmeti sunmaktır. Bu nedenle de her bankanın kendisine göre bir takım finansal hizmetleri vardır. Bu sayede tüketicilerle aralarındaki bağı güçlü tutmak isterler. Çünkü ekonomi dünyasında tüketicilerin yeri önemlidir. Bankada hesap açan bir tüketici parasını bankaya yatırarak istedikleri zaman hesap hareketlerini yönetebilirler. Bu bazen para transferi konusunda olabileceği gibi bazen de yatırımlarını değerlendirmek için olabilir. Ancak her müşteri istediği zaman para yatırma, para çekme ya da para transfer etmek isteyebilir. Bu onların en doğal hakkı olduğu gibi bankalarında bunun için uygun şartları oluşturması gerekiyor.

Bankalara para yatırmak ve çekmek ATM’ler aracılığı ile günün her saatinde gerçekleştirilebilir. Ancak yüklü miktarlar yatırılacaksa bu durumda tercih edilen ise banka şubesi olacaktır. Çünkü banka şubesinde bu işlemler daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilecektir. Bankalar her yıl kendi içlerinde yeniliklere giderek farklı uygulamaları da gerçekleştirirler bu anlamda en son yapılan yeniliklere baktığımız da internet ve mobil bankacılık hizmetleridir.

Mobil bankacılık kullanan bir kişi istediği zaman havale ve EFT işlemlerini 7/24 gerçekleştirebilir. Ancak bu işlemlerinde anlık olarak karşı tarafa para gönderimiyle sonuçlanabilmesi için mesai saatleri içerisinde yapılıyor olması gerekir.

Şekerbank EFT saatleri 2018 yılında ise yeniden belirlenerek sabah 09:00akşam 17:00olarak tanımlanmıştır. Bu saatler arasında ister bankadan, ister internetten, ister mobil uygulama üzerinden yapılabilecek her türlü işlem karşı hesaba 5-10 dakika içerisinde ulaşabilecektir. Fakat mesai saatleri dışında yapılan işlemlerde bir sonraki gün Cuma 17:00’den sonra yapılan işlemde de pazartesi ilk mesai saati içerisinde tamamlanacaktır.

Yukarıda da belirttiğimiz üzere ekonominin lokomotifi bankalardır ve onlarda kendilerini sağlam bir güvence altında bulundurmak için daima kendilerini yenileyerek müşterilerine hizmet vermeyi tercih ederler.

Bankacılıkta her ne kadar internet üzerinden ya da mobil uygulama üzerinden işlemler gerçekleştirilmiş olsa da bazı işlemler için mutlaka bankaya gidilmesi gerekir. Örneğin kredi talebi için ön onay sonrasında bankaya gitmek gereklidir. Çünkü banka ile gerekli olan imza işlemleri ancak yüz yüze yapılabilecektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*