TEB Bank Sanal Kart Nasıl Kullanılır

TEB Bank Sanal Kart Nasıl Kullanılır -İnternette güvenli alışveriş yapmak için kredi kartı yerine TEB Bonus sanal kartı kullanabilirsiniz. TEB bankası tarafından müşterilerine ücretsiz bir şekilde verilen sanal kart ile internette kart bilgileriniz çalınsa dahi size herhangi bir zararı dokunmayacaktır.

Teknolojinin getirdiği yeniliklerinin yanında güvenlik açıkları nedeniyle interneti bilinçsiz kullananlar mağdur olmaktadır. Bir e-ticaret sitesinin açığını yakalayan veya sahte bir e-ticaret sitesi üzerinden alışveriş yapan tüketiciler asıl kredi kartlarını kullanmakta bunun sonucunda kart bilgileri çalınmaktadır. Kart bilgileri çalınan kartın çeşitli ağlarla içi boşaltılmaktadır. Bankalar müşterilerinin bu mağduriyeti yaşamamaları için özel bir kart üretmiştir. Bu kart bütün bankalarda sanal kart olarak geçmektedir.

TEB Bank sanal kart oluşturmanız için öncelikle TEB Bonus Card sahibi olmanız gerekmektedir.  Ana kartınızı bağlı olarak CEPTETEB internet şubesinden veya  0850 200 0 666 TEB Telefon Şubesi’nden başvuru yapmanız gerekmektedir. Sanal kartın limiti tarafınızca belirlenip istediğiniz zaman sıfırlayabilirsiniz. TEB sanal kart, Bonus karta bağlı olduğu için normal kredi kartı kullanır gibi bütün imkânlarından faydalanabilirsiniz.

CEPTETEB internet şubesinden giriş yaparak, Kart işlemlerinden Sanal kart oluşturabilir, sana kartınızın limitini hemen belirleyebilirsiniz. Size tavsiyemiz sadece alışveriş zamanında limiti belirlemeniz harcamanızı yaptıktan sonrada kartın limitini sıfırlamanızdır. Eğer TEB sanal kartınızın bilgilerinin çalındığından şüphelendiyseniz hemen 0850 200 0 666 TEB Telefon Şubesini arayarak sanal kartınızı iptal ettirin, yeni alışverişler yapacaksanız da yine CEPTETEB internet şubesinden veya telefon bankacılığından yeni benzersiz bir TEB bonus sanal kart oluşturabilirsiniz.

Bütün bankalar sanal kart için kart aidatı almamakta, bununla birlikte ana kartınıza bağlı olduğu için taksitli alışverişler dahi yapabilirsiniz.  Eğer bonus kredi kartınız yoksa TEB şubelerinden veya CEPTETEB internet şubesinden kendi hesabınıza giriş yaparak kart başvurusunda bulunabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*