Mil Puanı Nakite Çevirme Yöntemleri

kredi kartı ile kazandıkları Mil Puanı nakite nasıl çevrilir. Mil Puanı Nakite çevirme yöntemlerinden bu yazımızda detaylı olarak bahsedeceğiz. Öncelikle Mil kredi kartını alan tüketiciler Sürekli seyahat edip uçuş avantajlarından yararlanmak isteyen kişiler tarafından alınmaktadır.

Havayolları şirketleri başta Türkiye Hava Yolları, Pegasus gibi havayolu şirketleri bankalarla yaptıkları anlaşmalar ile kredi kartları çıkarmakta, Tüketiciler bu kredi kartlarından yaptıkları alışverişler karşılığından Mil Puan almaktadır. Mil puan ile tatile çıkabilir, Uçak bileti alabilir, ve çeşitli hediyeler alabilir Mil puanla ancak bazen uçak biletlerinden ve kampanyalar yerine Mil Puanı Nakite çevrilmek istenebilir.

Bunun resmi bir yolu yok, bankalar bu kredi kartı puanları ile sadece uçak bileti alımı ve havayolu şirketi tarafından yapılan kampanyalarında kullanabilme imkânına sahiptir.  Ancak tüketiciler mil puanı nakite çevirebilir bunun iki yöntemi var.

Mil Puanı Nakite Çevirme

Öncelikle en basit yöntemi uçak bileti alacak kişiye siz kendi puanlarınızla kredi kartı alabilirsiniz. Mil puanlarınız biriktikçe çevrenizdeki kişilere satabilirsiniz. Bu sürekli kullanılan bir yöntem olmakla beraber her zaman istediğiniz anda harcama yapamayacağınız bir yöntemdir. Eğer çevrinizde bilet satacağınız kişi bulamadıysanız, internet forum, ticaret forumlarında ilana çıkabilir, bu şekilde de mil puanınızı nakite çevirebilirsiniz.

İkinci yöntem ise internet üzerinden mil puanı nakite çevirme, özellikle e-ticaret sitelerinde mil puan takaslı ürünler satılmaktadır. Örneğin sahibinden.com girin ve mil puan yazın arama kısmına burada karşınızı mil puan takaslı telefon satışları çıkmaktadır. Sadece bu siteyi değil diğer siteleri de kullanabilirsiniz.

mil puan takas

Mil puan takaslı telefon bulduğunuzda satıcı ile iletişime geçiniz ve mil puanı nakite çevirmek istediğinizi bildirin, telefonu almayacaksanız da telefonu almayacağınızı açıkça belirtmelisiniz.  Kişi size gerekli işlemleri yapar, öncelikle internette dolandırıcı çok olduğu için çok dikkatli olmalısınız. Öncelikle parayı hesabınıza EFT veya havale olarak gönderdikten ve hesabınıza düştükten sonra karşıdaki kişiye kullanıcı adı ve şifrenizi verin, kişi mil puanı kullandıktan sonra mutlaka şifrenizi değiştirmenizi tavsiye ederiz.

41 Comments Posted

  1. 250.000 thy mil ihtiyacım var satacak olan arkadaş varsa 0532 608 55 05 den whatsapp dan mesaj atarsanız fiyatıyla beraber memnun olurum

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*