Tarım Kredisi ve Gübre Fiyatları

Tarım Kredisi ve Gübre Fiyatları

Tarım kredisi önemli bir amacı da üretici kişinin finansman sıkıntılarını gidermektir. İlk olarak bu yönden tercih edilebilecek bir kredi türüdür. Bu krediyle birlikte üretici kişi borçları konusunda ferahlığa erişebilecektir. Tarımsal üretim destekleri ülkemizde tamamen yardım amaçlı kurulmuş ve işlemiştir Tarım kredi kooperatifleri bu hizmeti uzun süredir vermekte. Tarih verecek olursak 1863 yılında bu hizmetlere başlanmıştır ve hala devam etmektedir. Gübre fiyatları piyasadaki bütün yönlendirmelerdir. Önceki yıllara binaen de geniş bir şubeye dağılmış ve dört koldan çalışmalarını sürdürmektedirler. Şubeler oldukça geniş bir bilgi ağına da sahiptir bundan dolayı herkese göre güzel ve avantajlı paketler hazırlayabiliyor. Bu kooperatif mesleki çalışanlarını korumak ve menfaatini gözetlemekte ayrıca gelen müşterileri de mutlu etmeyi kendilerine görev edinmişlerdir.  Kısa ve uzun dönemli kredi destekleri ile birçok faaliyetle bulunmuşlardır.

Kooperatifimiz özellikle üreticilerimizin en temel özelliği olan ihtiyaçlar arasından gübreye büyük önem veriyorlardır. Bu konuda kooperatifler hem kaliteli gübre vermekte hem de kaliteli gübreyi ucuza vermektedir. Bu tür kredi kooperatiflerinde gübre fiyatları 2017’den itibaren bir şekle girse de döviz kurlarında ki değişkenlikler kişileri etkilemiştir ve sürekli güncellemeler olmuştur. Döviz kurlarında ki düşüşler ve artışlar tarım yapan üreticileri olumlu ve olumsuzda etkileyebilmektedir.

Tarım Kredi Kooperatifi Ödeme Şekli

Öncelik olarak bankalar bu krediyi kullanmanız durumunda sizlere bir ödeme planı hazırlayacaktır. Bu ödeme planları sizlere sunulacak ve kabul etmeniz durumunda ödemeleriniz başlayacaktır. Aylık olarak ödeyebileceğiniz miktarları bankaya bildirerek bir ödeme planı oluşturulmasını talep ederseniz, ödemeler yapılırken daha az zorluk yaşarsınız. Bankaların aldıkları karar gereğince bu kredide geri ödeme adına verilen en fazla süre 12 aydır. Bu kredi müşterilerinin karşısına 12 aylık bir vade fırsatıyla çıkmaktadır. Bu kredide isteğe göre değişen olay ise aylık ödemeler konusudur. Kredi onay aldığı zaman, hemen ilk ay ödemeye başlanıp başlanmayacağı sizin elinizdedir. Bu konunun açıklaması ise bu krediyi hasat dönemi gelince tamamını veya hasat dönemine kadar ki borcunuzu kapatarak öğrenebilirsiniz. Bu konuda ayrıntılı bilgi edinmek için kredi kullanacağınız bankaya danışmalısınız.

Gübre Kredisi Ödeme

  • 45 DAP KOMPEZE – BAGFAS: 50 kiloluk çuvallar ile satılan gübrenin, üreticilere için belirtilmiş ve satılan fiyatı 83,00 TL’dir.
  • 0 KOMPEZE GÜBRE – BAGFAS: 50 kg halinde satılan gübre fiyatı, 57,50 TL’dir.
  • 15 KOMPEZE GÜBRE – BAGFAS: Üretici için 50 kiloluk paketler ile verilen gübre fiyatı 60,00 TL olarak uzun süredir satılmaktadır ve oldukça rağbet görmektedir.
  • ÜRE %46 AZOT – GÜBRETAŞ: Tarım üreticilerinin en çok kullandığı gübrelerden birisi olan bu ürün ismindeki gibi &46 azot içermektedir, Gübre Taş aracılığı ile sunulmakta ve ürün fiyat da yaklaşık olarak 67,50 TL belirlenmiştir.
  • TSP TRİPLE SÜPER FOSFAT: Güncel olarak yapılandırılan fiyatlara göre 50 kiloluk gübre hali için 75,00 TL fiyat belirlenmiştir.
  • AMONYUM SÜLFAT – BAGFAS: Aynı şekilde 50 kiloluk satılan gübre, günümüz fiyatında yani güncel olarak 38,00 TL’den üreticilere verilmektedir.
  • KALSİYUM AMONYUM NİTRAT 26 AN – BAGFAS: Kooperatif olarak gübre fiyatları 2017 yılından itibaren en son yapılandırma ile beraber 50 kiloluk gübre için güncellenen tutar 52,50 TL’dir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*