Turizm Sektörüne Devlet Desteği

Turizm Sektörüne Devlet Desteği

Turizm sektörüne farklı sıkıntılar yaşanan ülkemizde devlet turizm sektörüne yardım sağlayacaktır. Bu sıkıntılar uluslararası sıkıntılardan dolayı kaynaklanmaktadır. Genel olarak ülkelerdeki iletişimler sebebiyle turizm sektöründe daralmalar oluşmuştur. Bu durumla birlikte turist sayısı azalmıştır. Turizm sektöründe bulunan kişilere devlet destekli krediler verilebilmektedir. Ayrıca bu kişilerin kredi borçlarına yapılandırmalarda yapılabilmektedir. Turizm sektörü ekonomi açısından büyük önem taşımaktadır. Turizmin ekonomideki öneminden dolayı turizm teşvikleri düzenle devam etmektedir.

Turizm Teşvik Kredisi Nasıl Alınır

  • Devlet pansiyon, otel ve hotel yapımlarında hibe ve kredi desteklerine devam etmektedir. Çok çeşitli destekler vardır. Bu destekleri verirken Kosgeb ile çalışmalarına devam etmektedir. Turizm sektöründe birçok yardım sağlayabilmektedir. Kosgeb bilindiği üzere devlet desteğiyle birlikte birçok konuda faizsiz kredi imkanlarını vatandaşlara sunmaktadır. Kosgeb destekleriyle birlikte sizlerde kendi şahsınıza ait otel, hotel, apart, pansiyon gibi turizm işletmeleri açabilirsiniz. Bu konuda Kosgeb ile birlikte hibe alarak geri ödemesiz kredi ve faizsiz kredi destekleri alabilirsiniz. Turizm teşvikleriyle birlikte sizde kendi turizm işletmenizi kurabilir ve bir gelir sağlayabilirsiniz.

Turizm Teşvik Kredisi Şartları Nelerdir

  • Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Kosgeb Turizm teşvikleri vermektedir. Ancak bu teşviklerin ve desteklerin belirli şartları vardır. Herkese bu teşvikler sunulamaz. İş kurmak isteyen kişilerin ilk olarak bazı şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Öncelik olarak Kosgeb girişimci sertifikası almanız gerekmektedir. Bu sertifikayı alabilmek için ise Kosgeb girişimcilik kurslarına giderek eğitim almanız gerekmektedir. Bu eğitimle birlikte size birçok konuda yardım edilecektir. Girişimci kişinin acele etmemesi gerekmektedir. Gereken bütün araştırmaları yaptıktan sonra bir iş yeri kurması daha sağlıklı olacaktır. Açacağı iş yerine gerçekten ihtiyaç duyuluyor mu? Bu konuda çeşitli araştırmalar yapılmalıdır. Kosgeb ilk olarak yaptığınız iş planlarını incelemektedir.
  • Bütün bunların dışında turizm sektöründe açacağınız bir iş yeri daha da riskli olabilmektedir. Bunun sebebiyse belirli turizm yerleri vardır. Bu turizm yerlerinde yerleşmiş otel, hotel, apart ve pansiyonlar yer almaktadır. Bu işletmelerden daha önde olmak için bir şeyler yapmanız gerekmektedir. Bunun dışında ön plana çıkmanız pek mümkün olmayacaktır. Bu durumda da yatırımınızı boşa yapmış gibi olacak ve zarara uğrayacaksınız. Turizm alanında gerçekten ihtiyaç duyulan yerde ve müşterisi olabilecek yerlerde işletmeler açmalısınız. Böyle bir yer bulduğunuzda başarılı olma yüzdeniz çok yüksek olacaktır. Kosgeb başvurusunu yaparken iyi bir iş planınız varsa bu kredi imkanları size sağlanır. Genel olarak isteyen her kişi bu krediden faydalanamaz, ancak bu kişilerin arasında da iyi bir iş planıyla ön plana çıkarsanız bu krediden yararlanırsınız.

Turizm Teşvikleri Ve Devlet Destekleri

  • Bu teşvik ve destekten faydalanmak istiyorsanız; ilk olarak gereken şartları iyice öğrenmeniz ve bu şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu destek herkese verilemeyecek bir destektir. Geri ödemeleri konusunda da birçok yardımı sağlayabilmektedir. Açacağınız işletmenin planını iyi hazırlamanız ve açacağınız konum bu kredinin verilmesi adına önemlidir. Bütün şartları karşılamanız durumunda bu krediye başvurun ve onay cevabını aldıktan sonra bu cevaba ait bir belge edinin. Bu belgeyi Kosgeb internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. Bu belgeyle birlikte Kosgeb ile anlaşmalı olan bankalara başvuru yapabilirsiniz.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*