Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Faizsiz kredi veren bankalar kullanıcılar tarafından tercih edilen bir sistemin kredisidir. Bu krediler İslami koşullara olan uygunluğuyla da ön plana çıkmaktadır. Faizsiz kredi kullanmak isteyen vatandaşlar bu krediyi veren bankalara gerekli evraklar aracılığıyla başvurusunu yapabilir bu başvurunuzun onay alması halinde bu krediden faydalanabilmektesiniz.

Türkiye Finans Katılım Bankası

Faizsiz kredi veren bankalardan biri olan Türkiye Finans Katılım Bankası bu konuda ki popülerliğiyle ve müşterilerinin memnuniyetiyle bu konuda hala üst sıralarda bulunan bankalardandır. Faizsiz kredi işleminde sağladığı kampanyalar ve fırsatlar krediyi kullanacak kişinin dikkatini çekmekte aynı zamanda da müşteriyi kendine çekmektedir. Diğer bankalarla neredeyse aynı özellikleri taşımasına rağmen müşteri memnuniyetiyle ön plana çıkan ve isminden bahsettiren bankalardandır. Türkiye finanstan alacağımız kredilerde İslam kurallarına uygun olarak nitelendirilir.

Kuveyt Türk Katılım Bankası

Ülkemizde çok tercih edilen bir banka olan Kuveyt Türk Katılım Bankası da faizsiz kredi veren bankalardandır. Genellikle dini kurallar açısından alınmak istenen faizsiz kredileri Kuveyt Türk de müşterilerine sunmaktadır. Kuveyt Türk’ün yetkisi olduğu konut, mal ve hizmet sağlama, işletme, araç vb. ihtiyaçları karşılayacak olan kredileri faizsiz şekilde uygulamaya yetkisi olduğunu bilmelisiniz. Faizsiz kredilerin tercih edilmesinin sebeplerinden en belirgin olanı dini açıdan faizin haram olmasıdır. İslam dinine mensup olan kişilerin faiz ile bir işlem yapması yasaktır. Dini açıdan gönül rahatlığı amacıyla faizsiz krediye başvuran kişi çoktur. Bununla birlikte genel olarak muhafazakâr kesim bu krediden faydalanmaktadır. Kuveyt Türk Katılım Bankası, sahip olmak istediğin bir malı ya da ürünü satın alarak belli bir kar karşılığında size satar. Bu şekilde bir kar elde eder. Ayrıca alacağını belirli vadelere bölmektedir. Diğer bankalara bakılarak daha farklı bir çalışma şekli olan Kuveyt Türk müşterilerin dikkatini çekmeyi başarmıştır. İslam dinine mensup olan kişilerin bu bankayı da genelde tercih ettikleri görülmektedir. İslamiyet adına bilgi sahibi kişilerin İslam açısından uygun kredi olarak bu bankaları göstermesi de bu bankaya müşteri kazandırmaktadır.

Albaraka Türk Katılım Bankası

Albaraka Türk Katılım Bankası, Türkiye’nin ilk faizsiz bankasıdır. Konut finansmanı konusunda, taşıt finansmanı konusunda tüm finansmanlar da aktif rol üstlenen Albaraka Türk ülkemizde de başarılı bankalardandır. Kredi hizmetleriyle müşterilerini memnun etmektedir. Albaraka Türk bankasına bu kredi için başvurunuzu tamamladıktan sonra gelecek cevabı beklemeniz gerekir. Gelen cevap kredinin onaylandığına yönelikse kredinizi anında kullanmaya başlayabilirsiniz. Başvurunuz tamamlandıktan sonra alacağınız evi, vekaletle Albaraka Türk bankası tarafından satın alınır. Kullanmak istediğiniz finansman tutarının ve de vade uzunluğuna göre kar belirlenir. Belirlenen karla birlikte size satışı sağlanır. Satıl alacağınız bu konut kredi borcunuz bitene kadar 1. Dereceden ipotek altında olur. Borcu ödemediğiniz taktirde Albaraka Türk konuta haciz işlemi gerçekleştirebilir. Bu durumlarda kalmamak için borçlarınızı çok geciktirmemeye çalışın ve ödeyebileceğiniz aylık tutarları göz önünde bulundurarak krediden yararlanın.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*