SMS İle Başvuru Yapılabilen Bankalar

Bankaların hepsi artık SMS yoluyla aylık net gelirini öğrenebilmektedirler. Bu bilgiyi öğrenebilmek için mesaj olarak TC kimlik numarasını göndermeniz yeterli olacaktır. Artık kredi başvurusunda da sms ile yapabilmektesiniz. Bankalara sms yoluyla kredi başvurusu yapanlar için kolay bir yöntem olduğunu söylemeliyiz. Bankaların normal şartlarda teker teker yaptığı sorgulama işlemlerini yapmadan, zahmetsiz, gelir belgesiz, şubede ki sıraları beklemeden yaptıkları ön başvuruyu onayladıkları sürece bankaya nüfus cüzdanı ile başvuru yaparak kredinizden faydalanabilirsiniz. Şimdi hangi bankalarda nasıl sms yoluyla başvuru yapıldığına göz atalım.

Ziraat Bankası SMS İle Başvuru

Ziraat bankası’ da bu sistemi kullanarak işlem yapmaktadır. Ziraat Bankası’ da kısa mesaj aracılığıyla zaman kaybetmeden kredi başvurusu yapma fırsatı sunmaktadır. Bunun için gerekli olan adımlar sms yoluyla KREDİ yazıp TC Kimlik numarası, istenen kredi miktarı, taksit ve de aylık net gelirinizi yazarak 4747 ziraat bankası numarasına SMS göndererek zaman kazancınızla birlikte istediğiniz krediyi elde etmek için müracaat etmiş olacaksınız. Bankanın bu başvuruya yapacağı değerlendirmeler sonucu bu başvuralara kısa sürede cevap göndermektedirler.

Yapı Kredi Bankası SMS İle Başvuru

Yapı kredisi bankasından sadece bireysel değil bununla beraber konut kredisi içinde başvuru yapabilme olanağınız vardır. Yapı kredi bankasına SMS yoluyla başvuru yapabilmek içinse izlediğimiz adımlar böyledir; Kredi türü yani konut ya da bireysel olarak, TC kimlik Numarası, Aylık Net olarak gelirinizi yazarak 4411 Yapı Kredi SMS numarasına gönderirseniz ön başvuruyu yapmış olmaktasınız. Aynı zamanda kredi notunuzu da bu SMS aracılığı üzerinden öğrenebilmekteyiz. Bu işlem içinde yine aynı numaraya Ref yazıp boşluk bırakıp TC kimlik numaramızı yazarak öğrenmekteyiz.

Akbank SMS İle Kredi Başvurusu

Akbank’ da kısa mesaj ile birlikte ön başvuru hizmetini vermektedir. Bu krediye başvuru yapmak isteyenlerin en çok 20.000 TL’ye kadar 48 ay taksitle ihtiyaç kredisi verebilecektir. İhtiyaç kredisi başvurusunu yapmak için SMS’ den TC Kimlik numarasını 4425’e göndermelisiniz. Eğer hattınız Vodafone ya da Avea kullanıcı iseniz SMS’ i 0532 750 25 25’e göndermeleri gereklidir.

SMS yoluyla yapılan kredi başvuruları sadece bireysel kredi başvurusu için geçerlidir. Bankadan bankaya değişen bu sistemde Akbank sadece 20.000 TL’ ye kadar ihtiyaç kredisi müracaatlarını sadece kısa mesajla değil de cep telefonunuz uyumlu ise Akbank Direk uygulamasıyla da zaman kaybetmeden kredi başvurunuzu yapabilmektesiniz. 20.000 TL üzerinde krediye ihtiyacı olanlar ise Akbank şubelerine giderek başvuru yapabilmektedirler.

Denizbank SMS İle Kredi Başvurusu

Denizbank da cep telefonu SMS uygulamasını kullanan bankalardan bir tanesidir. Kısa mesajla vakit kaybetmeden kredi başvurusu yapmak için izleyeceğiniz adımlar şu şekilde olmalıdır; mesaj olarak kredim yazıp bir boşluk bırakıp TCKN’nı 3280 Denizbank SMS servisine yollayarak ön başvurunuzu tamamlamış bulunmaktasınız. Geri cevap olarak kısa sürede onaylanıp onaylanmadığı bilgisi size ulaşacaktır. Kredi onaylandığında şubelerden tahsil edebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*